top of page

Karakuş’tan 99. Yıl mesajı


Haber Merkezi

Türk Hava Kurumu (THK) Babaeski Şube Başkanı Metin Karakuş, “THK’nun, 99.Kuruluş Yıl dönümü” dolaysıyla sosyal medya hesabından yazılı bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Türk Hava Kurumu’nun, Cumhuriyet'in ilanından 16 ay sonra 16 Şubat 1925 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün emirleriyle "Türk Tayyare Cemiyeti" adıyla kurulduğunu belirten Karakuş, şunları kaydetti:

“Havacılık faaliyetlerinin dünya çapında gelişmesini sağlayan ve sportif havacılık konusunda uluslararası boyutta en üst düzeye çıkartan Türk Hava Kurumu bugün 99 yaşındadır.

Kurumun amacı; Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemini anlatmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak; bütün bunlar için gerekli araç ve gereci hazırlamak; personeli yetiştirmek ve “Uçan Bir Türk Gençliği” yaratmaktır.

Türk Hava Kurumu, büyük Türk milletinin maddi ve manevi desteğinde bu günlere gelmiş olup, bugün 99. Kuruluş Yıldönümünü büyük bir coşku ile kutlamaktadır.

Türk Hava Kurumu ayrıca; Gökyüzünü hedefleyen gençler için Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için 2011 yılında kurulmuştur.

Üniversite, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vermekte olup, bünyesinde bulunan 77 adet son teknoloji donanımlı uçak ile Türkiye’nin havacılık eğitiminde en büyük filoya sahip kurumudur.

Ayrıca filosunda barındırdığı uçakların çeşitliliği sayesinde öğrencilerine kaliteli ve değişik tecrübeler sunmaktadır.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yüce Türk Milletine emanet ettiği Türk Hava Kurumu'nun, 99. Kuruluş Yıldönümü Kutlu olsun...”

72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page