top of page

Atık yağ tesisinde panik!

“Daha önce de yanmıştı”

Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz Beldesi’nde faaliyet gösteren Aksüs Kimya ve Atık Yağ Dönüştürme Tesisi’nde çıkan yangın büyük uğraşlar sonucu kontrol altına alındı. Çalışmalara Lüleburgaz, Tekirdağ ve çevre beldelerden itfaiye ile AFAD ekipleri katıldı. Yangının depo önünde yapılan kaynaktan çıktığı belirlendi.
Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz beldesi sınırları içinde yer alan Aksüs Kimya ve Atık Yağ Dönüştürme Tesisi’nde çıkan yangın paniğe neden olurken, büyük uğraşlar sonucu söndürüldü.

Madeni, motor, hidrolik atık yağlarını dönüştüren tesisin depo bölümünde 16 Mayıs Perşembe günü saat 17:00 sıralarında iddiaya göre deponun ön kısmında demir kaynağı yapıldığı sırada çıkan yangın sonrası tesis çalışanları hızlı bir şekilde tahliye edildi.

Daha önce de birçok kez yangın çıkan tesise, ihbar üzerine çok sayıda itfaiye, AFAD, sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi.

Olay yeri çevresinde güvenlik önlemi alınırken, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Kırımlı hemen olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

Lüleburgaz İtfaiye ekiplerinin ilk olarak müdahale etmeye başladığı yangına, Tekirdağ, Evrensekiz, Ahmetbey, Büyükkarıştıran itfaiyesi ile AFAD ekipleri desteğe geldi.

İtfaiye erlerinin yoğun çabalarının ardından depo bölümünden başka yere sıçramadan kontrol altına alınan yangının soğutma çalışmaları ise gece boyunca devam etti.

Öte yandan Evrensekiz Belediye Başkanı Birol Özbay ile Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş da tesise gelerek yetkililerden bilgi aldı.468 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page