top of page

Vali’den yeni yıl mesajı

Güncelleme tarihi: 1 Oca


Kırklareli Valisi Birol Ekici yayınladığı mesajla Kırklarelilerin yeni yılını kutladı. Vali Birol Ekici, 2023 yılının Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yakışık bir yıl olduğunu, halkın refahı için sürekli çalışmalar yapıldığını ve Kırklareli’de her alanda başarıların elde edildiği belirtti.

Kırklareli Valisi Birol Ekici yayınladığı mesajla Kırklarelilerin yeni yılını kutladı.

Vali Birol Ekici, mesajında her alanda halkın huzuru ve refahı için çalıştıklarını, spor alanında sayısız başarı elde edildiğini ve bilimsel başarılara imza atıldığını belirtti.

“CUMHURİYET’İMİZİN 100. YILINA YAKIŞIR BİR SENEYİ ARDIMIZDA BIRAKTIK”

Vali Birol Ekici; “Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda ilerlediğimiz, şehrimizde sanayiden eğitime, teknolojiden tarıma, sağlıktan kültüre ve daha birçok alanda yaptığımız atılımlarla şehrimizi bir adım öteye taşıdığımız bir yılı ardımızda bıraktık. Ülkemizin uzaya erişim çalışmaları kapsamında İğneada beldemizden fırlatılan sonda roketimizle zirveye ulaşılan bu başarılarımızın yanı sıra, eğitim alanında da okullarımızda yaptığımız fiziksel iyileştirme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. TEKNOFEST ve TÜBİTAK’ta öğrencilerimizin gösterdiği ulusal çapta başarılarla şehrimiz adını bir kez daha duyurdu. Genç sporcularımızın başarılarıyla gururlandığımız coşkulu bir yıl geçirdik. Sanayi alanında yeniliklere, yeni atılımlara imza atan girişimcilerimizle şehrimize yeni hizmet ve istihdam alanları yaratmış olmanın sevinci içindeyiz. İlimizde tarım alanında teknolojik ve yenilikçi atılımların çiftçilerimize ve şehrimize katacağı ivmenin haklı gururunu ve daha nice çalışmalarla dolu, Cumhuriyet’imizin 100. yılına yakışır bir seneyi ardımızda bıraktık.  İlimizin huzur ve güvenlik olmak üzere her anlamda daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve muhtarlarımız ile koordinasyon ve uyum içerisinde verimli çalışmalara imza attığımız bir yıl oldu” dedi.

“KIRKLARELİ’NİN HER YÖNÜYLE BİR MARKA KENT HALİNE GELMESİ, EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ OLACAKTIR”

Şehrin kalkınması için yapılan çalışmalara 2024’te de devam edeceklerini belirten Vali Birol Ekici; “Kırklareli Valiliği olarak, hizmet sunmakla mükellef olduğumuz vatandaşlarımızın memnuniyetini esas alan bir anlayışla, geride bıraktığımız bir yıl içerisinde Kırklareli’mizin sahip olduğu eşsiz potansiyeli harekete geçirerek şehrimizin kalkınması, büyümesi, markalaşması, tanıtılması için başlattığımız çalışmalarımıza şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla birlikte uyum, iş birliği ve koordinasyon içinde 2024 yılında da devam edeceğiz. Yeni yılda, özellikle ilimizin sahip olduğu bütün değerleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Kırklareli’nin her yönüyle bir marka kent haline gelmesi, en önemli hedefimiz olacaktır. Vatandaşlarımızın daha güzel bir yaşam sürmelerini temin edecek, huzur ve refahına katkı sağlayacak yatırım ve hizmetlerde bulunmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle 2024 yılının, hizmet etmekten onur duyduğum siz değerli Kırklareli halkına, kamu vazifelerini icra etmekte olan bütün mesai arkadaşlarıma, aziz milletimize ve tüm dünya milletlerine sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularımla kutlarım” ifadelerine yer verdi.

 

 

96 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page