top of page

Ulaşımda “KENTKART” dönemi

Lüleburgaz’da şehiriçi toplu ulaşımda elektronik kart dönemine geçildi. 20 ayrı noktada satışa sunulan ve kullanılmaya başlanan ‘Lüleburgaz Kentkart’ın dolum bayileri de belli oldu. Lüleburgaz S.S. 105 Nolu Şehiriçi Taşıyıcılık Kooperatifi Başkanı Cumali Rişvan, öğrenci kentkartı vizeletmesinin sadece Lüleburgaz Otogar’da bulunan kooperatif binasından yapıldığını ve bu karttan yararlanmak isteyen öğrencilerin, kurumdan alınmış öğrenci belgesi ve vesikalık ile başvuru yapılabildiğinin altını çizdi.


Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Ocak ayında aldığı kararla Lüleburgaz’da toplu ulaşımda elektronik kartlı dönem başladı. Bu doğrultuda kent içi toplu ulaşımında yer alan S.S. 105 Nolu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı tüm minibüslerde kişiselleştirilmiş elektronik kartla ulaşım sağlanacak. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ise 31 Aralık 2024 tarihine kadar ulaşımda nakit ödeme de kabul edilecek.

Uygulanmaya başlanan  ‘kentkart’ için tek seferlik kart ücreti 100 TL, ‘kentkart sivil’ ücreti 15 TL, ‘kentkart öğrenci’ ücreti 13 TL, ve kredi kartı ile QR bilet (tek kullanımlık) kart ile ücret 20 TL olacak.

Lüleburgaz S.S. 105 Nolu Şehiriçi Taşıyıcılık Kooperatifi Başkanı Cumali Rişvan, kentkart’ın Lüleburgaz’a hayırlı olmasını diledi.

Rişvan, öğrenci kentkartı vizeletmesinin sadece Lüleburgaz Otogar’da bulunan kooperatif binasından yapıldığını ve bu karttan yararlanmak isteyen öğrencilerin, kurumdan alınmış öğrenci belgesi ve vesikalık ile başvuru yapılabildiğinin altını çizdi.

Rişvan; “Lüleburgaz kentkartımızı aktif şekilde kullanılmaya başlamıştır. Vatandaşlarımız sivil olan isimsiz kartlarını dolum yerlerinden de temin edebilirler. Öğrencilerimiz kentkart vizeletme işini sadece otogar da bulunan satış ve başvuru noktamızdan yapabilmektedir. Lüleburgaz halkına ve minibüsçü esnafımıza hayırlı olmasını diliyoruz. İlerleyen süreçte talep ve ihtiyaç doğrultusunda satış ve başvuru yerlerimizde isteğe göre artış yapabiliriz. Şu anlık dolum yerlerimiz minibüslerin ana güzergahları üzerinde bulunan büfe ve marketlerde mevcuttur” dedi.

KENTKART SATIŞ NOKTALARI!

Rişvan, kentkartın satış ve dolum yerlerinin de belli olduğunu belirtti.

Buna göre satış yerleri ve işyeri isimleri şu şekilde oldu; Gören Bakkal: Kocasinan Mahallesi İnönü Caddesi No:5, Ercan Gıda: Siteler Mahallesi General Ferhat Akat Caddesi no:51/1, Bizim Bakkal: Barış Mahallesi Zafer Caddesi Varol no:21/A, Kuşçu Market: Hürriyet Mahallesi Eski İstasyon Caddesi no:23/A, Kutlu Market: Hürriyet Mahallesi Alan Sokak no:39/1, Yüksel Bakkal: İnönü Mahallesi Mehmet Salih Arı Caddesi Cevriye Öz Hisar Apartmanı no:20 B, Damla Büfe: Kocasinan Mahallesi Küçük Sokağı no:14 A Celep Apartmanı, 100. Yıl Bakkal: Yıldız Mahallesi Büklüm Caddesi Yıldız Park Sitesi  A Blok no:18-20 Ab, Ege Bakkaliyesi: Durak Mahallesi Fabrika Sokak no:2, Nokta 39 Marketçilik: Zafer Mahallesi Büklüm Caddesi B-Blok no:118 A, Nokta Tekel Shop: Gündoğu Mahallesi Fatih Caddesi no:111/A, Kongre Tekel: Özerler Mahallesi Emrullah Efendi Caddesi no:1/A Rüstem Tufan Apartmanı, S.S. 105 Nolu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Eğ. Oto. Taş. Koop: Yılmaz Mahallesi İstanbul Caddesi no:3/A Otogar içi, Cafe’S: Gençlik Mahallesi Selami Şaşmaz Caddesi no:30/A, Cadde Tekel Kuruyemiş: Hürriyet Mahallesi İstasyon Caddesi no:40/B, Nazar Büfe: Siteler Mahallesi Arda Caddesi no:34/6, Ekomini Market: Siteler Mahallesi Mehmet Dedeoğlu Sokak Örnek Kent B no:3/A, Doruk Market: 8 Kasım Mahallesi Üzüm Sokak Burgaz Kent iş Merkezi no:5 iç kapı no:103, İstasyon Büfe: Hürriyet Mahallesi İstasyon Caddesi no:64, 75. Yıl Market: Barış Mahallesi Sakızköy Caddesi no:34/B.

 

 

1.512 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 則留言


umut üzel
umut üzel
2月18日

100 tl ve yıllık 50 tl yenileme ücreti nedir soygun bu başka hiçbirsey degil

按讚
bottom of page