top of page

Trakya’nın en görkemlisi olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Lüleburgaz’da yapımı son aşamasına gelen Kapalı Spor Salonu’nu AK Parti heyeti ziyaret etti. İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, 2 bin kişilik salonunun önümüzdeki aylarda açılacağını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Lüleburgaz’da yapımına devam edilen Kapalı Spor Salonu’nu AK Parti Lüleburgaz İlçe heyeti ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, Belediye Meclis Üyesi Ömer Aydın ve teşkilat mensupları, İlçe Spor Müdürü Baturalp Eliçevik’ten bilgi aldı.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Başkan Kayalı; “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemizde yapımı devam eden 2 bin seyirci kapasiteli Lüleburgaz Spor Salonu, hentbol ve futsal müsabakalarının oynanabileceği büyüklükteki parke salonunun yanı sıra, sentetik zeminli 1 cep salon, güreş, taekwondo, judo ve karate sporlarının yapılabileceği 3 devasa antrenman solunu bulunan Trakya’mızın tüm ilçeleri arasında hem nitelik hem de nicelik açısından en görkemli spor salonu özelliği taşımaktadır. Spor alanlarının yanında 60 araçlık açık otopark, 6 soyunma odası, hakem ve antrenör odaları, idari odaları ve mescidi bulanan Lüleburgaz Spor Salonu, modern ve en ileri teknoloji ile donanmış ısınma ve soğutma, ışıklandırma ve kamera sistemiyle donatılmıştır. Tesisinin önümüzdeki aylarda hizmete açılmasıyla birlikte ulusal ve uluslararası spor federasyonlarının organizasyon merkezi olmasını amaçlamaktayız. Lüleburgaz Kapalı Spor Salonu’nun ilçemize ve tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

417 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page