top of page

10 milyon cepte kaldı!

Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, görevi süresince yapılan faaliyetleri vatandaşlara aktarmaya devam ediyor. Gerenli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Gençlik Parkı, Kreş ve Gündüz Bakımevi, Üniversiteli Aile Desteği ve İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi hakkında bilgi verdi. Gerenli, Üniversiteli Aile Desteği ile 1 milyon 823 bin TL destek verildiğini ve İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi ile de geçen yıl 10 milyon TL tasarruf edildiğini belirtti.

Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, görevi süresince yapılan faaliyetleri vatandaşlara aktarmaya devam ediyor.

Gerenli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Gençlik Parkı, Kreş ve Gündüz Bakımevi, Üniversiteli Aile Desteği ve  İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi hakkında bilgi verdi.


KAFETERYA 12 AY AÇIK

Gençlik Parkı hakkında konuşan ve 12 ay boyunca vakit geçirilebildiğini belirten Gerenli; “Sabahın ilk ışıklarıyla beraber ağaçların altında yürüyüş yaptığımız ve dostlarımızla buluştuğumuz Lüleburgaz’ımızın Gençlik Parkı’ndan günaydın. Lüleburgaz’ın merkezinde bulunan bu parkımızı adına yakışır bir şekilde yeniden düzenledik. Parkımızın merkezinde bulunan kafeteryamızı baştan aşağı yeniledik. Son derece modern kafeteryamızda sadece yazları değil, artık yılın 12 ayı dilediğiniz gibi vakit geçirebileceksiniz. Gençlik Parkı’nda artık çocuklarımıza, gençlerimize ait özel alanlarda var. Boş ve kullanılamaz durumdayken Gençlik Parkı’na kazandırdığımız Yıldız Çocuk Kukla Atölyemizde çocuklarımız el becerileri edinirken, Çözüm Evi’nde ise akıl ve zeka oyunlarından test kitaplarına kadar çok sayıda imkana ulaşıyor. Ayrıca Bilim Atölyesi’nde çocuklarımız akıllarında ki tüm sorulara gönüllü öğretmen ve öğrencilerimiz sayesinde yanıt buluyor. Lüleburgaz’da bunun gibi bir çok işi birlikte başardık. Gücümüzü sizden, güvenimizi yaptığımız işlerden alıyoruz” dedi.

Kreş ve Gündüz Bakımevi hakkında konuşan Gerenli; “Sizlere, özellikle de ekonomik özgürlüğünü elde etmiş fakat çocuklarını uygun fiyat ve güvenle gönderebilecekleri kreş bulamayan annelerimize sözümüz vardı. Göreve gelir gelmez hazırlıklarını yaptığımız Kreş ve Gündüz Bakımevi’mizi 2022 yılında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademi’mizde siz değerli komşularımızın hizmetine sunarak bir sözümüzü daha gerçekleştirdik. Sadece çalışan annelerimizin değil, ihtiyaç sahibi ailelerimizin biricik çocuklarına da öncelik tanıdığımız kreşimizde miniklerimiz aydınlık geleceğe güvenle hazırlanıyor. Sevdamız Lüleburgaz’da bir çok şeyi birlikte başardık, yine başaracağız” ifadelerine yer verdi.

2 MİLYONA YAKIN DESTEK

Üniversiteli Aile Desteği programı hakkında konuşan Gerenli; “611 üniversiteli aileye toplam 1 milyon 823 bin TL destek sağladık. Biz sosyal belediyecilik anlayışı ile her zaman komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Dayanışmanın en güzel örneklerini birlikte başardık, yine başaracağız. Lüleburgaz’da iyiliği, dostluğu ve sevgiyi büyüteceğiz” dedi10 MİLYON TL TASARRUF

İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi hakkında konuşan Gerenli; “Tesisimiz sayesinde çevre kirliliğine neden olan hafriyat atıklarına son verdiğimizi biliyor musunuz? Üstelik sadece son vermekle kalmıyor, topladığımız hafriyat atıklarının tamamını dönüştürüyoruz. Nasıl mı? Daha önceleri hafriyat depolama sahalarına boşaltılan ve çevre sağlığı için tehdit haline gelen inşaat atıklarını Trakya’da ilk olan İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’mizde topluyoruz. Topladığımız atıkları konkasör makinesiyle farklı boyutlarda parçalara ayırarak depoluyoruz. Tabi sadece depolamakla kalmıyoruz, depolanan bu atıkların tamamını kentimizde gerçekleştirdiğimiz yol ve altyapı çalışmalarında dolgu malzemesi olarak kullanıyoruz. Sadece geçtiğimiz yıl kullandığımız bu dolgu malzemeleri sayesinde 10 milyon TL tasarruf ettik. Gördüğünüz gibi tesisimiz sayesinde sadece çevremizi korumuyor, kentimizin kaynaklarını da doğru bir şekilde kullanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

624 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page