top of page

Türkan bebek anılacak

Bulgaristan’da 39 yıl önce asimilasyon politikalarına karşı başlatılan direnişte hayatını kaybeden Türkan bebek ve diğer tüm şehit ve gaziler, Lüleburgaz Belediyesi ile Bal-Göç Trakya Derneği iş birliğiyle Lüleburgaz’daki Balkan Göç Anıtı’nda düzenlenecek törenle anılacak.


Haber Merkezi

Bulgaristan’da totaliter Jivkov rejiminin asimilasyon politikalarına karşı başlatılan direnişte şehit edilen Türkan bebek, diğer tüm şehitler ve gaziler, Erol Özgür Parkı’nda bulunan Balkan Göç Anıtı’nda gerçekleştirilecek törenle anılacak.

Lüleburgaz Belediyesi ve BAL-GÖÇ Trakya Derneği işbirliği ile 24 Aralık Pazar günü saat 15.00'te Erol Özgür Parkı Balkan Göç Anıtı'nda gerçekleştirilecek törene Bulgaristan ve Türkiye’den çok sayıda soydaş katılacak.

Törene Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, BAL-GÖÇ Trakya Derneği Başkanı Veli Öner’in yanı sıra Bulgaristan’dan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Haskovo Milletvekili Mümün Mümün, HÖH Burgaz Milletvekili Sevim Ali, HÖH Kırcaali Milletvekili Bayram Bayram, Madjarovo Belediye Başkanı Ercan Yusuf, Ruemn Belediye Başkanı Ahmed Süleyman, HÖH Haskovo İl Başkanı Mehmet Ataman, HÖH Kırcaali Kadın Kolları üyeleri ve Kirkovo Belediyesi’nden öğretmen Zekiye Hasan ve öğrenciler katılacak.

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page