top of page

Sebzeler İstanbul’a pazarlanacak!


Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşerek bölge çiftçisinin ürünlerini İstanbul’da pazarlamaya yönelik adımlar attı.

Trakya Bölgesi’nde, özellikle Kırklareli’nin verimli topraklarında gerçekleşen tarımsal üretimin, oldukça geniş bir ölçekte yapıldığına dikkat çeken Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bu avantajın dışa açılması noktasında önemli girişimlerde bulunduklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bu çerçevede önemli görüşmeler yaptıklarını ifade eden Kesimoğlu; “Buradaki sebze üreticilerimizin ürünlerinin hem daha taze, hem de daha ekonomik bir biçimde, ulaşım imkanlarından da yararlanarak İstanbul’daki tüketicilerin istifadesine sunulmasının çalışması içerisindeyiz. Ülkemizin her bölgesindeki üreticilerimiz ve onların verdikleri emek kıymetlidir, takdire şayandır. Ancak biz öncelikle kendi bölgemizdeki üreticilerimize sahip çıkma anlayışındayız. Bu üreticilerimizin ürünlerini de İstanbul Büyükşehir Belediyemizin öncülüğü ve önderliğinde, uygun imkanlarla, taze bir biçimde ve üreticimizin kazanç koşullarını iyileştirme hedefiyle, İstanbul’daki tüketicilere ulaştıracağız. Bu konuda attığımız adımlar hızlandı. Kırklarelimizin ismini, ürünlerini ve emeğini, dünya kenti İstanbul’da daha fazla duyurmak için gayret sarfetmeyi sürdürüceğiz” dedi.

76 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page