top of page

Seçim günü bunlar yasak!

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler dolayısıyla pazar günü hiçbir şekilde alkol satışı yapılmayacak ve 08:00-17:00 saatleri arasında kahvehane, kıraathane, internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak.

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler dolayısıyla bazı ürünlerin satışı yasak olacak.

Seçim yasakları kapsamında oy verme günü 06:00’dan 24:00’a kadar alkol satılması, verilmesi, içilmesi yasak olacak.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar hariç olmak üzere, köy, kasaba ve şehirlerde ateşli silahların, patlayıcı maddelerin, saldırı ve savunmada kullanılmak üzere yapılmış her türlü kesici, delici veya bereleyici aletin yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı, boğucu, zehirleyici, sürekli hastalığa yol açıcı nükleer, radyoaktif, kimyasal, biyolojik maddelerin taşınması yasak olacak.

Oy verme günü oy verme süresince (08:00-17:00) kahvehane, kıraathane, internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak ve eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalar sadece yemek verebilecek.

Seçim günü saat 18:00’dan sonra seçim yasaklarına uymak kaydıyla düğün yapılabilecek.

Seçim günü yasakları ile ilgili 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun 79. Maddesinde; “Oy verme günü her ne suretle olursa olsun, ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki satılması, verilmesi, içilmesi yasaktır. Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalır. Eğlence yeri niteliğini haiz lokantalarda yalnız yemek verilir. Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamaz” ifadesi yer alıyor.

282 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page