top of page

Rezzan Öğretmen’e teşekkür!

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Lüleburgaz Emrullah Efendi Ortaokulu öğretmenlerinden Rezzan Çelik’e teşekkür etti.


Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Lüleburgaz Emrullah Efendi Ortaokulu öğretmenlerinden Rezzan Çelik’e teşekkür etti.

4 Ocak günü Lüleburgaz Emrullah Efendi Ortaokulu’nda bir öğrencinin nefes borusuna yiyecek kaçması sonucu İngilizce Öğretmeni Rezzan Çelik, Heimlich manevrası yaparak hayatını kurtarmıştı.

Olayın fark edilmesinden sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Çelik’te sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Rezzan Öğretmen’e teşekkür de bulundu.

Bakan Tekin’in paylaşımında aynı gün 3 farklı yerde öğrencilerin nefes borusuna yiyecek kaçması sonucu öğretmenlerin Heimlich manevrası yaparak öğrencilerin hayatlarını kurtardığı görüldü.

İYİ Kİ VARSIN REZZAN ÖĞRETMEN

Paylaşımında Bakan Tekin; “Öğretmenim size can borcum var’ diyen yavrumuzun hayatını kurtaran öğretmenine minnet ifadesi duygu dolu ve bu bir cümle ne kadar çok mesaj veriyor bizlere. Öğretmen! Hayat kurtaran, hayat kurtaran…Bir günde üç öğretmenimizin üç hayat kurtardığı haberini aldım. Nefes borusuna yiyecek kaçan öğrencilerimizi Heimlich manevrasıyla kurtaran; Gaziantep Şehitkamil Münif Paşa Ortaokulu’ndan Cengiz Öğretmen, Kırklareli Lüleburgaz Emrullah Efendi Ortaokulu’ndan Rezzan Öğretmen ve Ordu Fatsa Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu’ndan Ali Rıza Öğretmen’imize teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın ilk yardım eğitimleriyle bilgi ve tecrübelerine yeni donanımlar ekleyen öğretmenlerimiz, çocuklarımızın yaşam yolculuğunda en kıymetli kılavuzlarımızdır. Onların emeği, çabası ve ufku, yarınlarımızı şekillendiren ve milletimizi güçlü kılan birleştirici harcın bizatihi kendisidir. 81 ilimizde, 82 ilk yardım eğitim merkezinde verilen eğitimlerin tüm öğretmenlerimize ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, yavrularımızın hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz” dedi.

527 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page