top of page

PTT Kargo aracına soru önergesi


Geçtiğimiz gün, Kofçaz’da yapılan yol kontrollerinde durumundan şüphelenerek durdurulan, PTT Kargo şirketi aracı içerisinde 58 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmesi üzerine CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu soru önergesi hazırladı.

Gündoğdu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için hazırladığı soru önergesinde, yıllardır sınırlardaki kontrollerin yetersizliğinin, ihmal ve yanlış politikalar nedeniyle ülkenin milyonlarca yabancı uyruklu kontrolsüz göçmenlerin yerleşim ve barınma merkezi haline geldiğini belirtti.

Milyonlarca geçici sığınmacının toplumsal huzuru ve ekonomik yapıyı olumsuz etkilediğinden bahseden Gündoğdu, ayrıca iç barışı da tehdit ettiğini vurguladı.

Son olarak Kırklareli İli, Kofçaz İlçesi, Yeni Mahalle Kırklareli caddesi üzerinde 18.10.2023 tarihinde yapılan yol kontrollerinde durumundan şüphelenerek durdurulan, PTT Kargo şirketi aracı içerisinde 58 yabancı uyruklu şahıs tespit edildiğini anımsatan Gündoğdu önergesinde şunları kaydetti:

“Bakanlığınıza bağlı kuruluşu olarak hizmet veren PTT Kargo Şirketine ait araç içerisinde insan kaçakçılığı yapıldığı Kırklareli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından tespit edilmesi sonrası sorumlu ve sorumlular hakkında neler yapılmıştır?

Bakanlığınız olarak kamu araçlarının yasa dışı iş, işlemlerde kullanılmasını önlemek için hangi tedbirleri alacaksınız?

Son 10 yılda göçmen kaçakçılığı yapanlar tarafından yasa dışı kullanılmış veya kullanılmaya teşebbüs edilmiş kamu aracı var mıdır, var ise kaç araçtır, bunlarla ilgili neler yapılmıştır?”

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page