top of page

Plakadan yakalayacaklar!

Yayalaştırma bölgesinde motosiklet denetimleri yoğunlaştı!

Lüleburgaz’da yayalaştırma bölgesinde yaya güvenliğini tehlikeye atan motosikletliler vatandaşlar tarafından sık sık şikayet konusu olurken, belediye bu konuda bir adım daha attı.
Lüleburgaz Belediyesi yayalaştırma bölgesinde yaya güvenliğini tehlikeye atan motosikletlere karşı yeni plaka tanıma sistemleriyle yayalaştırma bölgesinin tamamında etkin denetim sağlamaya başladı.

Uyarılara karşın yaya güvenliğini hiçe sayarak belirtilen saatler dışında alana giriş yapan motosikletlere karşı denetimlerini yaygınlaştırarak devam eden belediye ekipleri, bu kapsamda 7 gün 24 saat takip edilen plaka tanıma sistemleri aracılığıyla bölgeye izinsiz giriş yapan motosiklet ve diğer motorlu taşıtlar hakkında cezai işlem uygulayacak.

BİR NOKTA DAHA KONTROL ALTINDA

Belediye ekipleri çalışmalar çerçevesinde yayalaştırma bölgesinin çeşitli noktalarında bulunan plaka tanıma sistemlerine bir yenisini daha ekledi. Bu doğrultuda alanın tamamını görecek şekilde yeni plaka tanıma sistemleri yerleştirdi. Plaka tanıma sisteminin olduğu kameralar 7 gün 24 saat yaptıkları kayıtla, tespit ettikleri plakaları anında Zabıta Müdürlüğü’ne iletmeye başladı.

05.30 İLE 10.30 ARASI AÇIK

Bununla birlikte yayalaştırma bölgesi 05.30 ile 10.30 saatleri arasında mal indirme amacıyla motorlu taşıt trafiğine açık oluyor. Sürücüler belirtilen saatler dışında Zabıta Müdürlüğü’nden izin almadan bölgeye giriş yapamıyor. Zabıta ekipleri tüm bunlarla birlikte yayalaştırmanın açık olduğu saatlerde araç sürücülerinin ters yön tabelalarına dikkat etmesi gerektiği uyarısında da bulundu.

494 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


bottom of page