top of page

Okula uzun bir mola

“İyi tatiller çocuklar”

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Lüleburgaz’da da 14 Haziran Cuma günü öğrenciler için son ders zili çaldı ve öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdi.11 Eylül 2023 tarihinde başlayan eğitim-öğretim yılı 14 Haziran 2024 tarihi ile sona erdi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Lüleburgaz’da da 14 Haziran Cuma günü öğrenciler için son ders zili çaldı ve öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem ve şube müdürleri de General Ferhat Akat İlkokulu’nda karne dağıtım etkinliğine katıldı.

Erdem ve beraberindekiler öğrencilere karnelerini vererek öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Karne dağıtım etkinliğinden sonra öğrencilerin hazırladığı program sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından General Ferhat İlkokulu Müdürü Şenol Bayfidan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem bir konuşma yaptı.

“HEPİNİZİN KİTAP OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Öğrencilere tatilde her gün en az yarım saat kitap okumalarını tavsiye eden Müdür Bayfidan; “Velilerimiz okula başlarken en kıymetli varlıklarını bize teslim ettiler ve gözlerinde endişe vardı. Şuan öyle bir aşamaya geldik ki; eylül ayında aldığımız öğrencileri, haziran ayına kadar bir cevher gibi işledik. Bugüne kadar en güzel şekilde getirmeye gayret ettik. Ve en önemlisi mutlu öğrenciler yetiştirmeye çalıştık. Emanetlerimizi eylül ayında mutlu, hazırlanmış bir şekilde geri istiyoruz. Hepinizin kitap okumasını tavsiye ediyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Tüm öğrenci ve velilerimize iyi tatiller diliyoruz” dedi.

24 BİN ÖĞRENCİ KARNESİNE KAVUŞTU

Karne gününde 24 bin 288 öğrencinin karne aldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem; “11 Eylül 2023’de başladığımız eğitim öğretim yılını 14 Haziran itibari ile bitirdik. En başta emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Tüm eğitim camiasına iyi tatiller diliyoruz. Öğrencilerimizin bu sevinçli günlerinde birlikte olmaktan çok mutluyuz. Öğretmenlerimizin bu süreçte emekleri çok büyüktür. Velilerimize, bize ve kendi evlatlarına destek verdikleri için teşekkür ederiz. Öğretmenlerin desteği eğitim öğretim süresi boyunca, ama velilerimizin destekleri hayat boyu sürüyor. Tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerimize iyi tatiller diliyoruz. Başta şehit ve gazilerimizin babaları olmak üzere tüm babalarımızın babalar gününü kutluyoruz. Kurban bayramınızı da tebrik ederek iyi bayramlar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından General Ferhat Akat İlkokulu’nda yıl boyunca yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Okulda son olarak modern dans gösterisi ve halk oyunları gösterisi sunuldu.

Mili Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre 2024-2025 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak. 

82 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page