top of page

Meclise veda!

121 oturumda 610 adet karar alındı

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin 2019-2024 dönemi son meclis toplantısı gerçekleştirildi. 2019-2024 döneminde 121 adet oturum gerçekleştirilen belediye meclisinde 610 adet karara imza atıldı.

Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, kararların alınması aşamasında verdikleri destekler için CHP ve AK Partili belediye meclis üyelerine teşekkür ederek isimlerinin yazılı olduğu kalem hediye etti.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ömer Aydın, CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Bayer ve CHP Belediye Meclis Üyesi Deniz Şahin veda konuşması yaptı.

Belediye Başkanı Murat Gerenli, 121 oturum da 610 karar alındığını belirtti.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK. SORUMLULUKLARIMIZI UNUTMADIK, SIRT DÖNMEDİK, ÜSTTEN BAKMADIK”

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ömer Aydın; “2019 yılı yerel seçim sonuçları ilanı ile başlayan meclis üyeliği görevimiz gerçekleştirdiğimiz son toplantı ile tamamlanmaktadır. Lüleburgaz’da hemşerilerimiz verdikleri oylar ile 2019-2024 döneminde muhalefet görevini bizlere yüklemiştir. Bizlere güvenmiş ve umut bağlamış vatandaşlarımız için çalıştık, çabaladık ve gayret ettik. Vatandaşlarımızın talep ve sıkıntılarını kimi zaman çözdük, kimi zaman imkansızlıklar sebebiyle yerine getirememiş olabiliriz. Ancak şunu belirtmek isterim ki elimizi taşın altına koyduk. Sorumluluklarımızı unutmadık, sırt dönmedik, üstten bakmadık. Özümüzün bir olduğunu, gönlümüzün geniş olduğunu, sözümüzün senet olduğunu her duruşumuzda gösterdik. 31 Mart 2019’da aldığımız emanete gölge düşürmemek, leke sürdürmemek için çaba gösterdik. Bu meclis çatısı altında her daim doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik. Korkmadan, çekinmeden, sinsi planlara girmeden 5 yıllık görevimizi tamamladık. Baki kalan gök kubbe de hoş bir seda imiş. Biz de hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu bizlere. Daha adil bir paylaşım, daha üretken bir yönetim için, daha fazla yatırım daha fazla istihdam için, daha huzurlu, daha temiz, yaşanabilir bir kent için yine kürsülerde, yine sokaklarda yine meydanlarda olacağız. Derdimiz Lüleburgaz’dır. Aklımız, fikrimiz ve gönlümüz Lüleburgaz’dadır. Meclis çatısı altında zaman zaman siyasetin doğası gereği tansiyon yükselmiş olsa da genel olarak farklı siyasi görüşlerin bir arada olduğu demokratik olgunluk ve nezaket içerisinde çalışmalar yürüttüğümüz bir dönem geçirdik. Her biriniz inanıyorum ki Lüleburgaz için, Lüleburgaz’ın değişimi ve gelişimi için gayret gösterdik. 5 yıllık süre içerisinde bir hatamız olduysa, sürçü lisan ettiysek başta Lüleburgazlı hemşerilerimiz olmak üzere haklarınız helal etmenizi istiyorum, benden yana haklarınız helal olsun. Seçim çalışmalarının Lüleburgaz’a yakışır bir asalet ve centilmenlik içerisinde siyasi rekabetin sürmesini temenni ediyorum. Tüm siyasi partilere bu süreçte başarılar diliyorum. Lüleburgazlı hemşerilerimizin 5 yıllık gelecekleri için  en doğru kararı vereceklerine inancım tamdır. 5 yıllık görevimizde tüm müdürlerimize, müdürlük çalışanlarına, personellere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“LÜLEBURGAZ İÇİN İYİ ŞEYLER YAPACAKLARINA İNANIYORUM”

CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Bayer konuşmasında; “10 Mayıs 2002’den beri Lüleburgaz’da gazetecilik yapıyorum. Lüleburgaz’ın yüzde 50’sini tanıyorum, yüzde 70’i de beni tanır. 20 Mart 2020 tarihinde Fuat Baldırlı arkadaşımızın istifa etmesi ile göreve geldim. Burada ki amacımız Belediye Başkanı’mız sayın Murat Gerenli’ye yardımcı olmaktı. Yaptığımız görevler neticesinde bazen arkadaşlarımızla, yöneticimizle fikir ayrılıklarımız oldu. Ama nihayetinde Lüleburgaz için çalıştık. Bu süreç içerisinde bu toplantıyla birlikte görevimiz sona eriyor. Bizim gibi görevi sona erecek olan arkadaşlara bundan sonra ki yaşantılarında başarılar diliyorum. yeni göreve gelecek ve devam edecek olan arkadaşlarımıza da iyi çalışmalar diliyorum. Lüleburgaz için iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum” dedi.

“GÖREVİ LAYIKIYLA YAPMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

CHP Belediye Meclis Üyesi Deniz Şahin ise; “Lüleburgaz halkının bizlere verdiği görevi layıkıyla yapmanın gururunu yaşıyoruz. Görev süremizin son meclis toplantısında bundan sonra görev almayacak kadın meclis üyesi arkadaşlarımın da adına başkanıma, tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, müdürlerimize ve onların nezdinde belediyemizde görev alan çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz. Önümüz de ki dönem göreve gelecek arkadaşlarımıza halkın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda ayırım yapmaksızın araştırarak ve sorgulayarak, saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde çalışmalarında başarılar dileriz. Daha güzel bir Lüleburgaz için sevgiyle kalın” ifadelerine yer verdi.

121 OTURUMDA 610 KARAR

Başkan Gerenli ise yaptığı konuşmada, “Bu son meclisimiz. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçiminde Lüleburgaz halkının çok değerli oylarıyla seçildik. Bugüne kadar 121 adet oturum gerçekleştirdik. Bu akşam alınan kararlarla birlikte 610 adet karar aldık. Bu dönemde bizlerle birlikte göreve başlayan ve maalesef vefat nedeniyle kaybettiğimiz değerli üyemiz, çeşitli sebeplerle meclis üyeliğinden istifa eden arkadaşlarımız da olmak üzere yaşanabilir bir Lüleburgaz için, aklın ve bilimin rehberliğinde, çevreye, altyapıya, kültüre, sanata en önemlisi Lüleburgaz halkına yapılan yatırımlarda katkı sunan, kararların alınması aşamasında verdiğiniz destekler için tüm meclis üyelerime teker teker teşekkür ederim. Lüleburgaz için 5 yıl görev yaptık, çalıştık. Bu dönemde görevi sona erecek arkadaşlar için hayatlarında başarılar diliyorum, bundan sonra göreve talip olan arkadaşlara da seçimlerde başarılar diliyorum. Lüleburgaz’da önce sevgiyi yaşatacağız, demokrasi ve hoşgörüyü yaşatacağız ve bu seçim sürecinin Lüleburgaz’da demokrasi ve hoşgörü ortamında Lüleburgaz’a yakışan bir şekilde geçmesini temenni ediyor ve herkesi sandığa davet ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, son oturumun ardından CHP ve AK Partili belediye meclis üyelerine teşekkür ederek hediye verdi. Daha sonra meclis üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

207 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page