top of page

Mülteci romanı üçüncü baskıda

İnci Yılmaz Şimşek’in ‘Kayıtsız Kimlikler’ Romanı üçüncü baskısına ulaştı.

Lüleburgaz’da yaşayan yazar İnci Yılmaz Şimşek‘in Kayıtsız Kimlikler’ adlı mültecilerin dramını anlatan romanı üçüncü baskısı ile okuyucunun karşısına çıktı.


İnci Yılmaz Şimşek ‘in Kayıtsız Kimlikler adlı mültecilerin dramını anlatan romanı üçüncü baskısı ile okuyucunun karşısına çıktı.

Lüleburgaz'da bulunan Kangaroo'da gerçekleşen katalog çekimleri sırasında yazar Şimşek, ‘Kayıtsız Kimlikler’ adlı eserinin üçüncü baskısıyla okuyucuların karşısına çıktığını müjdeledi.

‘Hükümsüz Kimlikler’, ‘Ölümüne Aşk’, ‘Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı’ ve ‘Şen Yuva’ , ‘Uzay’ın Kayıp Gezegeni’, ‘Kayıtsız Kimlikler’, ‘Bir Kedi ve Bir Adam’ kitaplarının yazarı olan ödüllü yazar İnci Yılmaz Şimşek’in ‘Kayıtsız Kimlikler’  adlı romanı 3. Baskıya geçti.

Kayıtsız Kimlikler; Amerika’da yaşayan Suriye asıllı Amerikalı bir gazetecinin Suriye’den kaçak yollarla Kanada’ya gitmeye çalışan mültecilerle yaptığı etkileyici röportajları içeren bir roman. Eser, Suriye’deki çeşitli etnik kökenlere sahip insanların gözünden Arap Baharı ve Suriye’deki savaşı anlatmakta. İlk baskısından itibaren büyük bir ilgi gören roman, üçüncü baskısıyla okuyucuları selamladı. Kapak tasarımı grafik sanatçısı Gönül Yılmaz’a ait olan kitabın editörlüğünü yaratıcı yazarlık eğitmeni Can Akkiriş’in üstlendiği kaydedildi.

Yazar İnci Yılmaz Şimşek, ‘Kayıtsız Kimlikler’in başarısının, savaşın gerçek yüzünü farklı insanların gözünden aktarmasından kaynaklandığını belirtti. Kitap, kaçak bir gemideki konteynerde geçen bir hikayeyi anlatarak umut tacirleri tarafından aldatılan insanların yaşadıklarını okuyuculara aktarıyor.

Yılmaz Şimşek, “Her zaman söylediğim gibi, savaşta en çok kadınlar ve çocuklar ölür. Kayıtsız Kimlikler, savaşın acımasızlığını, özellikle de kadınlar ve çocuklar açısından, gözler önüne seriyor. Üçüncü baskıya ulaşmamıza katkı sağlayan tüm okurlarıma teşekkür ederim” dedi.

Basılı ve dijital dergilerde öykü çalışmalarını sürdüren, sosyal medyada kısa sürede kendi okur kitlesini oluşturan İnci Yılmaz Şimşek yeni kitaplarının üzerinde çalıştığının da müjdesini verdi.

Yılmaz Şimşek, Kangroo Roastworks Specialty Coffe’de yapılan çekimler dolayısıyla mekan sahibi Fatih Küçükerdoğan’a teşekkür etti.

106 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page