top of page

Lüleburgazspor’da gündem tesis!

Lüleburgazspor’un tesisi olmaması dolayısıyla Lüleburgazspor’a gönül verenler yemekte buluştu ve tesis yapılması için fikir alışverişinde bulundu. Planlanan tesisin geliri ve gideri tamamı ile Lüleburgazspor’a ait olacağı belirtildi. Fatih Akyel; “Şahıslar geçicidir ama tesis kalıcıdır. Eğer tesisiniz olursa buradan sporcu da çıkar, oyuncu da çok rahat gelir ve ligde başarılı oluruz” dedi.

Bölgesel Amatör Ligde mücadelesini sürdüren Lüleburgazspor’da yıllardır tesis sorunu her fırsatta dile getirilirken, dün bu konuda bir atak yapıldı.

Baca6 adlı mekanda toplanan heyet Lüleburgazspor’a tesis yapılması için fikir alışverişinde bulundu.

Yemeğe Kırklareli Vali Yardımcısı Mahmuthan Arslan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Lüleburgazspor Eski Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Kaya gibi isimlerin yanı sıra iş adamları, Fatih Akyel ve Lüleburgazspor eski oyuncu ve teknik direktörleri katıldı.

Lüleburgazspor’da son olarak Danışman Görevinde bulunan Fatih Akyel, takımı geliştirmek için Lüleburgazspor adına bir tesis kurulmasını istediklerini ve kişiler geçse de tesisin kalıcı olması gerektiğini vurguladı.

“ŞAHISLAR GEÇİCİDİR AMA TESİS KALICIDIR”

Kendisinin de Trakya’dan çıkan bir futbolcu olduğunu ve tesis olmayınca sporcuların başta konaklama da zorlandığını belirten Akyel; “Burada toplanma amacımız Lüleburgazspor’u kalıcı mevkide bırakmak. Lüleburgazspor’a kalıcı bir tesis yapma girişimini konuştuk. Bizim istediğimiz, Lüleburgazspor burada kalıcı olsun. Kişiler değil, tesis kalıcı olmalı. Maalesef bu tesisi yıllardır gelen hiç kimse yapmamış. Lüleburgaz halkı sporu seviyor. Bu tesisten sporcu yetişsin ve dışarıdan gelen oyuncular da burada kalarak zorlanmasın. Bunun sıkıntısını sezon başında da yaşadık. Birçok futbolcu ile konuştuk ama kalacak yeri olmadığı için gelmediler. Bizim de asıl amacımız ligde kalmak tabi ama kalıcı eserde bırakmak. Ufak bir tesis yapmak istiyoruz. Bu tesisi Lüleburgazspor’a tahsis edip, Lüleburgaz adına bu tesise kimsenin dokunamayacağı bir şekilde sadece Lüleburgazspor’a ait olarak yapılmasını istiyoruz. Şahıslar geçicidir ama tesis kalıcıdır. Eğer tesisiniz olursa buradan sporcu da çıkar, oyuncu da çok rahat gelir ve ligde başarılı oluruz. Gerçekleşen görüşmede fikir alışverişi yaptık. Bir an önce projemizi geliştirip belediyemize, kaymakamlığımıza ve valiliğimize sunacağız. Ve bu projeyi bir an önce hayata geçirip tesisimizi kazandıracağız. Hep beraber Lüleburgazspor’un geleceğini kurtaralım diye uğraştık. Bu şehri yaşatalım, bu şehirde futbolu yaşatalım.” ifadelerini kullandı.

1.525 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page