top of page

Kesimoğlu öğretmenlerle bir araya geldi

“Sizler bizim kutup yıldızımızsınız”


Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, emekli öğretmenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Organizasyona katılan tüm öğretmenleri masalarında ziyaret eden ve onların gününü kutlayan Kesimoğlu, her birini sevgi, saygı ve dostlukla selamlayarak bir konuşma yaptı.

“Sizler baş tacısınız, bizim yol göstericimizsiniz, kutup yıldızımızsınız” diyerek sözlerine başlayan, Kesimoğlu konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Sizler bize yarının Türkiyesini nakşettiniz”

“Biz sizlere bakıp yolumuzu buluyoruz, sorunlarımızı çözüyoruz. Hayata tutunmaya çalışıyoruz. Sizler bize sadece bilgi aktarımı yapmıyorsunuz. Paylaştıkça çoğalan iki şey vardır. Biri bilgi, biri sevgi. İşte sizler, sevgi ortamında bilgilerinizi paylaşıyorsunuz. Sizler bizim yaşam mimarımızsınız. Bize sadece okuma yazma öğretmiyorsunuz. Hayatın güçlüklerinin üstesinden nasıl gelebiliriz, nasıl iyi bir yurttaş, iyi bir birey, örnek bir aile olabiliriz, bunu da kazandırıyorsunuz. Sizler, yarının Türkiye’sinin, başöğretmenimizin ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulması için hangi donanımlar gerekiyorsa, onları bizimle buluşturan, bize nakşeden büyüklerimizsiniz.”

Öğretmenlerin haklarının ne yapılırsa yapılsın ödenemeyeceğini vurgulayan Başkan Kesimoğlu; “Yaşamını yitiren ve Cumhuriyetin aydınlanma felsefesi için yeni Mustafa Kemaller yetiştiren bütün öğretmenlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Görevde olan öğretmenlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitime büyük önem verdiğini anlatan Kesimoğlu; “1921 yılında düşman askerleri Polatlı’ya yaklaşırken Mustafa Kemal, Ankara’da eğitim şurasının açılış konuşmasını yapıyordu” dedi.

Kesimoğlu konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Bu şehirde de nice cevherler yetişiyor. Sizlerin sayesinde. Bu gurur hepinizin. Bizler 24 Kasım’larda değil kalan günlerde de aynı sevgi ve saygıyı sizlere göstermekle adeta görevliyiz. Sizleri minnet ve şükran duygularımla selamlıyorum. Bizler dünün çocuklarıyız. Size minnet ve şükran borcumuz var. Bugünün anne ve babalarıyız. Size teşekkür borcumuz var. Sizlere sağlıklı, mutlu, sevgi dolu bir yaşam diliyorum Hepinizi seviyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. En derin saygılarımla.”

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page