top of page

Kepirtepe: “Proje Okulu’dur!”

Söylentilere açıklama geldi

Son zamanlarda Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin ‘Proje Okulu’ statüsünden çıkarıldığı hakkında yapılan söylentilere Müdür Halil İbrahim Toklu tarafından bir açıklama geldi. Kepirtepe’nin 2018 yılında Proje Okulu olduğunu ve hala devam ettiğini belirten Toklu; “2023-2024 eğitim öğretim yılında, okul yöneticilerinin yeniden görevlendirilmesi/atanması sürecinde yaşanan aksaklıktan sonra yanlış bir algı olarak, okulumuzun proje okulundan çıkarıldığı duyumları alınmıştır. Ancak, resmi olarak devlet kurumları modülünde de okulumuz ‘Proje Okulu’ olmaya devam etmektedir. . Bu nedenle okulumuzu tercih etmek isteyen öğrencilerimiz ve velilerimiz rahatlıkla okulumuzu tercih edebilirler” dedi.


Kepirtepe Anadolu Lisesi hakkında ‘Proje Okulu’ olmaktan çıkarıldığı hakkında yapılan söylentilere Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu tarafından bir açıklama yapıldı.

Okulun Proje Okulu statüsünden çıkarılmadığı ve Kırklareli’nde merkezi sınavla öğrenci alan Proje Okulu niteliği taşıya tek Anadolu Lisesi olduğu belirtildi.

Müdür Toklu, LGS sonrasında tercihte bulunacak öğrenci ve velilere daha doğru bilgi vermek ve yanlış yönlendirilmelerin önüne geçmek için bu açıklamanın yapıldığını kaydetti.

“KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ ‘PROJE OKULU’ OLMAKTAN ÇIKARILMAMIŞTIR”

Söylentilere kulak asılmaması gerektiğini belirten Toklu; “Kepirtepe Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Proje Okulu’ statüsünden çıkarılmadı. Okulumuz, 2018 yılının Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Program Ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları statüsüne kavuşturulmuştur. O tarihten beri ‘Proje Okulu’ kriterlerini taşıyan okulumuz merkezi sınavla öğrenci almaya devam etmektedir.2023-2024 eğitim öğretim yılında, okul yöneticilerinin yeniden görevlendirilmesi/atanması sürecinde yaşanan aksaklıktan sonra yanlış bir algı olarak, okulumuzun proje okulundan çıkarıldığı duyumları alınmıştır. Ancak, resmi olarak devlet kurumları modülünde de okulumuz ‘Proje Okulu’ olmaya devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan resmi açıklamadan da anlaşılacağı üzere Kepirtepe Anadolu Lisesi ‘Proje Okulu’ olmaktan çıkarılmamıştır. 2024/2025 öğretim yılı başında ve daha sonraki yıllarda ‘Proje Okulu’ olarak merkezi sınavla öğrenci almaya devam edecektir. Lise tercih döneminde de bakanlığımızca yayınlanacak kılavuzda bu durum net bir şekilde görülecektir. Bu nedenle okulumuzu tercih etmek isteyen öğrencilerimiz ve velilerimiz rahatlıkla okulumuzu tercih edebilirler. Konuyla ilgili soruları ve talepleri olduğu takdirde okul yöneticilerini arayarak detaylı bilgi alabilirler” dedi.

GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 382 AKADEMİK BAŞARI ARTIŞI

Kepirtepe’nin Kırklareli’nde merkezi sınavla öğrenci alan ve Proje Okulu niteliği taşıyan tek Anadolu Lisesi olduğunu belirten Toklu; “Okulumuz, statüsü gereği fen bilimleri, sosyal bilimler, eşit ağırlık ve yabancı dil alanlarının tamamında üstün nitelikli eğitim verilmektedir. ‘Proje Okulu’ olarak ilk mezunlarımızı geçen sene 2022-2023 öğretim yılında vermiştik. Başarı performansı olarak bir önceki yıla göre ortalama yüzde 382 akademik başarımızı arttırdık. Bu yılda da daha üst akademik başarılara imza atacağımızdan asla şüphemiz yoktur. Geçen sene yüzde 71,10 olan üniversite yerleştirme başarımızı bu sene daha da yukarıya taşıyacağımızı umut ediyoruz. Ayrıca üniversiteye yerleşen öğrencilerimizin yerleştikleri bölümler ve üniversitelerin niteliği, okulunuzun başarısının tartışılmaz bir düzeyde olduğunu göstermektedir. Akademik başarının yanında Kepirtepe Anadolu Lisesi sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanda da son derece iddialı ve başarılı bir okuldur. Öğrencilerimiz bir taraftan üst düzey akademik beceriler elde ederken, diğer taraftan da sosyal, kültürel ve sanatsal alanda da her tür beceriyi elde etmek için eğitim almaktadırlar.               Ayrıca, 86 yıllık bir okul kültürünün içerisinde öğrencilerimiz üst düzey aidiyet duygusuyla hayata hazırlanmaktadırlar. LGS sınavları sonrasında tercihte bulunacak öğrencilerimizin tercihlerinde bu hususlara dikkate almalarının önemli olduğunu belirtmek isteriz.” ifadelerine yer verdi.

YERLEŞTİRME VERİLERİ

Toklu, Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin son 5 yıllık LGS yerleştirme verilerini de kamuoyu ile paylaşarak, tercihlerin yüzdelik dilime göre yapılması gerektiğini belirtti.

Kepirtepe’nin, LGS yerleştirme verileri ise şöyle; 2023 yılında: taban puan 420,1288, taban yüzdelik dilim 11,76, tavan puan 465,3864, tavan yüzdelik dilim 3,85 ve ortalama yüzdelik 8,22.

2022 yılında: taban puan 390,2416, taban yüzdelik dilim 11,67, tavan puan 434,1824, tavan yüzdelik dilim 4,71 ve ortalama yüzdelik 8,89.

2021 yılında: taban puan 363,7242, taban yüzdelik dilim 11,48, tavan puan 406,5030, tavan yüzdelik dilim 4,79 ve ortalama yüzdelik 8,48.

2020 yılında: taban puan 388,6571, taban yüzdelik dilim 10,01, tavan puan 428,1060, tavan yüzdelik dilim 3,81 ve ortalama yüzdelik 7,41.

2019 yılında: taban puan 405,8393, taban yüzdelik dilim 9,63, tavan puan 461,5519, tavan yüzdelik dilim 2,93 ve ortalama yüzdelik 8,45.

 

 

1.360 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page