top of page

Kendini kulübeye kapattı

11 saat boyunca yemedi içmedi

Haber Merkezi

Ünlü manken, sunucu ve oyuncu Çağla Şikel, Kırklareli’nde kendini karanlık bir kulübeye kapatarak, yemek yemeyip, su içmeden 11 saat boyunca orada kaldı.

Ünlü yıldız bilindiği gibi bir süre önce Kırklareli'nin Merkez İlçesine bağlı Karahamza Köyü'ne 3 kilometre uzaklıkta bulunan Türkiye'nin en büyük inziva merkezi olan Kioo Retreat Center’da inzivaya çekilmiş ve gözleri 3 gün boyunca bantla kapalı şekilde kalmıştı.

Şikel, bu kez kendini Kırklareli’nde karanlık bir kulübeye kapatarak yemek yemeyip, su içmeden 11 saat boyunca orada kaldı.

Ünlü isim bu deneyimini sosyal medyadan paylaşırken, “Karanlık inzivada da yaşadığım aynı hissi yaşadım. Kapı kapanır kapanmaz 'ne zaman açılacak?' diye düşünen zihnimden kurtulmam birkaç saniyemi aldı ve sadece nefesime odaklandım. Meditasyon yapıp yapmadığımı dahi bilmiyorum. Meditasyonun zaten kendi kendine olduğu, gözümü açsam da zifiri karanlık, ben, en derinlerim ve nefesim arasında geçen 11 saat... Bir gece öncesinden son yemeğimi 18:30 gibi yiyip, 24 saati yemek yemeden ve su içmeden tamamladım.

Aynı zamanda vücudumun kendini yenilemesine fırsat tanıdığım büyülü saatler oldu. Kendime hiç bu kadar yaklaştığımı hissetmemiştim. Hiç kimsesiz, hiçbir şeysiz ve zamansız olma hali... Kimi zaman bir cenin gibi kıskıvrak, kimi zaman genişleyen kabına sığmayan yaşamın kendisiydim. Ah o kuş sesleri... Bir an bile susmadılar, 'buradayız, seni bekliyoruz' der gibi. En derin, en uzun kendimle baş başa kalışımdı. Yine kelimelere dökmekte başarısız olduğun bir deneyim..." ifadelerini kullandı.

Şikel’in bu paylaşımına sosyal medyada yorum yağdı. Sosyal medyada gündem olan ünlü ismin, para karşılığı kendini bir kulübeye kapatması bazı kullanıcılar tarafından eleştirildi.

215 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page