top of page

Kızılay’dan bağışçılara madalya!

“Herkese tavsiye ederim”

Türk Kızılay Lüleburgaz Şubesi tarafından düzenlenen bağış kampanyasında 49 bağış yapan Suat Koru’ya hem altın madalya hem de plaket, 55 bağış yapan Şaban Özdemir’e plaket, 40 bağış yapan Arif Dinçay’a altın madalyasını verildi.


Türk Kızılay Lüleburgaz Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında bağış yapıp madalya almaya hak kazananlara madalya verildi.

Türk Kızılay tarafından 20 Ocak günü Kongre Meydanı’nda kan bağışı ve madalya töreni düzenlendi.

Etkinliğe Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanı Murat Gerenli, Kızılay Lüleburgaz Şubesi Başkanı Mustafa Gamsız katıldı.

Kaymakam Yüce ve beraberindekiler; 49 bağış yapan Suat Koru’ya hem altın madalya hem de plaket, 55 bağış yapan Şaban Özdemir’e plaket, 40 bağış yapan Arif Dinçay’a altın madalyasını verdi. Ardından bağışçılara yapmış oldukları bağışlardan dolayı teşekkür edildi.

Türk Kızılay Lüleburgaz Şubesi’nden alınan bilgilere göre 2023 yılında 390 bağışçının bronz madalya , 25 bağışçının gümüş madalya , 28 bağışçının altın madalya ve 10 bağışçının plaket almaya hak kazandığı belirtildi.“KAN HER ZAMAN İHTİYAÇ”

Türk Kızılay Lüleburgaz Şube Başkanı Mustafa Gamsız, kış ayları olması dolayısıyla kan stoklarının azaldığını belirtti.

Gamsız;  “Lüleburgaz’da kan bağış kampanyamız bir tane daha başladı. Kan bağış kampanyasına Lüleburgaz halkını davet ediyoruz. Bu konuda özellikle Trakya halkı ve Lüleburgaz halkı çok duyarlı ve hassas. Bu arada pandemi dolayısıyla veremediğimiz madalyalarımızı takdim ediyoruz. Belediye başkanımız, kaymakamımız ve ilçe teşkilatları katılıyor bu kampanyaya. Sağ olsunlar hepsi destek veriyor. Kan biliyorsunuz ki ihtiyaç, her zaman lazım olan bir şey. Ve ihtiyaç olduğu için bulunması zor olduğu için stoklarımızın devamlı dolu durması gerekiyor. Ama kış aylarında stoklarımız azalıyor bunun için de daha çok kampanya yaparak teşviklerde bulundurmaya çalışıyoruz vatandaşlarımızı. Kampanyamıza destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

“HERKESE TAVSİYE EDERİM”

Bağışçılardan Şaban Özdemir, 55 bağış yaparak plaket almasının gurur verici olduğun söyledi.

Özdemir; “Geçirdiğim bir kasık ağrısı dolayısıyla bu işe başladık. İlk önce kalpten şüphelendiler, sonra kan değerleri vücudun erkeklerde 13-14 civarı, bayanlarda 12-13 civarı olması gerekirken bendeki kan seviyesi ortalama 18.2 gibi çıktı. Acil Kızılay’a geldim öğün-bugündür sürekli kan veriyorum. Her kan verdiğimde vücudumda ki kan sürekli yenilendiğinden dolayı sürekli aktif ve hareketli oluyorum. Kan vermek gerçekten sağlık demektir. Kan vücudun sağlığından ziyade, kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, depremde, sel baskınlarında her zaman çok faydası var.  Herkese tavsiye ederim. 55’inci kan bağışımı yapmış bulunuyorum. Süresi gelince 56’ıncıya da vereceğim. Sağlıklı olduğum sürece de kan vermeye devam edeceğim” dedi.

Özdemir daha önce de Kızılay tarafından altın madalya almıştı.

Bilindiği üzere Kızılay’a 10 kez kan bağışlayanlara bronz, 25 kez kan bağışlayanlara gümüş, 35 kez kan bağışlayanlara altın ve 45 kez kan bağışlayanlara plaket veriliyor.

 

180 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page