top of page

Kırklareli’nde seçime itiraz!


Haber Merkezi

Kırklareli’nde 403 oy farkla kesin olmayan sonuçlara göre seçimi Derya Bulut önde bitirirken, CHP Belediye Başkanı ve adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, tüm sandıkların yeniden sayılması için gerekli itirazları yaptıklarını belirtti.

Kesimoğlu, seçmenlerin birçoğunda mühürsüz oylar tespit edildiğini ve itirazlara rağmen gereçli sayıldığını, bir önceki seçime göre geçersiz oy sayısının ikiye katlanarak 1924’e yükseldiğini ifade etti.

Kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi gerektiğini dile getiren Kesimoğlu, bunun yolunun da tüm sandıkların yeniden sayılması olduğunu kaydetti.

İtiraz hazırlıklarının hem yerelde, hem Genel Merkez nezdinde devam ettiğini aktaran Kesimoğlu, “Kesin olmayan sonuçlara göre %0,79’luk bir farkla, yani 403 oy ile seçim sonuçlanmış görünmektedir. Bununla ilgili büyük şüphelerimiz var. Seçmenlerin birçoğunda mühürsüz oylar tespit edilmiş ve bunlar itirazlara rağmen gereçli sayılmıştır. İstatistik üzerinden baktığımızda da geçen seçime, yani sadece 10 ay öncesine göre, geçersiz oy sayısı ikiye katlanmış ve 1924 adede yükselmiştir. Tüm bunların aydınlatılması ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi gerekmektedir. Bunun yolu ise toplamda 200 olan tüm sandıkların yeniden sayılmasıdır. İtiraz hazırlıklarımız hem yerelde, hem Genel Merkezimiz nezdinde, hem de Ankara-İstanbul örnekleriyle koordineli bir şekilde devam etmekte olup, süremiz dolmadan yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

459 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page