top of page

Jandarma traktörcüleri bilgilendirdiKırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri traktör sürücülerine ‘Reflektör Tak Görünür Ol’ projesi anlatıldığı belirtildi.

Mustafa KARAKAYA

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, traktör sürücülerini bilgilendirdi.

Traktör sürücülerine ‘Reflektör Tak Görünür Ol’ projesi anlatıldı.

‘Reflektör Tak Görünür Ol’ projesi kapsamında traktörlerde flaşörlü yanıp sönen sarı ışıklı ve dönerli uyarı lambası bulundurmaları uyarısı yapıldı.

Ayrıca traktör römorklarında iki adet arka işaret levhası (reflektör) bulundurmaları, traktörlerde ve donanımı olan römorklarda kuyruk ışıklarını çalışır vaziyette bulundurmaları, traktöre en fazla bir adet römork takmaları ve yük üzerinde yolcu taşımamaları aktarıldı.

Römorklara yola dökülecek ve diğer insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde yükleme yapmamaları konusunda bilgiler verilirken şehirlerarası karayollarını geçiş amaçlı kullanmaları ve sürekli bu yolları işgal etmemeleri uyarısında bulunuldu.

Dar yollarda ve kontrolsüz kavşaklarda diğer motorlu araçlara geçiş hakkını vermeleri konuları ile birlikte genel trafik kuralları hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page