top of page

İsrail lanetlendi!

Lüleburgaz’da Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri İsrail katliamını protesto etti.

Perşembe günü İsrail’in işlediği suçlara tepki göstermek için Üçgen Parkta toplanılarak, saat 17.30’da basın açıklaması gerçekleştirildi.


Platform adına açıklamayı Cengiz Atlı yaptı. Basın açıklaması sırasında “Siyonizme, faşizme, şeriata geçit yok”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Yaşasın halkların kardeşliği” ve “Siyonist İsrail Filistin’den defol” sloganları atıldı.

“İNSANLIK SUÇUDUR”

Açıklamada, arkasına emperyalist güçleri alan İsrail’in, modern tarihin en kanlı katliamlarına devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Gazze’de El Ehli hastanesini hedef alan, 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırı bir insanlık suçu olarak nitelendirilirken, şunlara yer verildi; “Katliamda hastaneye sığınmak zorunda kalan siviller, hastalar ve çocuklar hayatını kaybetti. Hastane vuran, etnik kıyıma girişen, uluslararası hukuku yok sayarak Filistin kentlerini işgal eden, Gazze’yi bir açık hava hapishanesine çeviren, Filistinlileri yurtsuz, susuz ve ilaçsız bırakan İsrail’i lanetliyoruz. Hamas'ın sivillere saldırarak onları katletmesi bize göstermiştir ki Hamas, bir terör örgütüdür. Hamas'ın saldırılarını kendine dayanak yapan İsrail'in savaşta fosfor bombası kullanması ve hastaneleri hedef alan katliamları etnik kıyım yaptığını gösteriyor. İsrail adeta yeni nesil Nazi'liiğe soyunmuştur.”


“BU İNSANLIK SUÇUNUN KANI HEPSİNİN ELLERİNDE”

Devamında, ABD ve Batı desteğinden bahsedilerek; “İsrail savaş aygıtı, bu katliamlarında yalnız değil. Emperyalist ABD, Batı’nın kapitalist merkezleri, medyası bir oldular. Bu insanlık suçunun kanı hepsinin ellerinde. Çünkü İsrail onlar için büyük bir askeri üs. Çünkü emperyalist Ortadoğu politikalarının merkezinde işgalci İsrail’i korumak var. Hem de halkları yok etmek pahasına.

ABD savaş gemisini, yüzölçümü ve yaşam alanı Pınarhisar’dan biraz büyük olan sadece Gazze'ye saldırıda İsrail’in yanında olmak için değil, Irak'ta, Suriye'de, Afganistan'da yaptığı gibi tekrar Ortadoğu’yu kana bulamak için gönderiyor.

Yalnız ABD değil, İngiltere’de, Fransa’da, Almanya’da Filistin bayrağı taşımayı dahi suç hale getirmeye çalışan bu işbirliğine lanet olsun. Bugün yapılacak şey kınama mesajları yayımlamak değil. İsrail’le ticaret alanında, güvenlik alanında işbirliğine devam edip, İsrail Büyükelçisine nota dahi vermeyip kınama mesajları yayımlamak ikiyüzlülüktür” şeklinde tepki gösterildi.

“ÜSLER DERHAL KAPATILSIN”

Bir yere soykırım nitelikteki katliamlara seyirci kalanlar İsrail destekçisidir denilen açıklama şöyle devam etti; “AK Parti’yi uyarıyoruz. Irak’ın işgalinde ABD’nin ortağı olmaya çalıştınız. Bu halk size izin vermedi. ABD’yle birlikte Suriye’yi yakıp yıkmaya kalktınız. Kabul etmedik. Bugün de bu ikiyüzlülüğü kabul etmiyoruz. Bugün yapılması gereken somut adımlar atmak, yaptırım uygulamaktır. Bölgemizi kan gölüne çeviren ABD’nin İncirlik’te, Kürecik’te üslenmesini kabul etmiyoruz. Bu üsler derhal kapatılsın. İsrail’le ilişkiler kesilsin. Her tür anlaşmaya son verilsin. Biz halkların kardeşliğinden, barıştan yanayız. Biz Filistin’in direnişinden yanayız. Kahrolsun emperyalistler, eli kanlı katiller ve onların işbirlikçileri! Yaşasın halkların kardeşliği! Yaşasın Özgür Filistin!”

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page