top of page

İtfaiyeden 6 ayda 207 yangına müdahale!

Ot ve anız yangınlarına dikkat!

Lüleburgaz İtfaiyesi bu yılın ilk 6 ayında 207 yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangınların yaklaşık 3'te 1'ini anız ve ot yangınları oluşturdu.Lüleburgaz İtfaiyesi, bu yılın ilk 6 ayında 207 yangına müdahale etti.

Lüleburgaz İtfaiyesi’nin müdahale ettiği 207 yangının 82’si ot-anız, 55’i çöp ve çöplük, 29’u konut, 25’i araç, 16’sı işyeri-fabrika yangınları oldu.

6 AYDA 51 KAZAYA MÜDAHALE

Lüleburgaz İtfaiyesi verilerine göre, ekipler geçtiğimiz 6 ay içinde meydana gelen 51 kazaya anında müdahale ederek, çok sayıda kişiyi sıkıştığı araçların içinden kurtardı.

İtfaiye ekipleri, 291 adet de arama-kurtarma çalışması gerçekleştirdi.

6 ay içinde gelen yüzlerce ihbardan 11’i ise asılsız çıktı.

OT VE ANIZ YANGINLARINA DİKKAT!

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Haluk Tez, yangınların olmamasını istediklerini fakat çıkan yangınlara da anında müdahale ettiklerini belirtti.

İnsanların çevreye karşı yeterince duyarlı olmadığını aktaran Tez, bu yüzden anız yangınlarının çıktığını dile getirdi.

Yangınlarda çiftçinin ekili alanlarının yanı sıra doğada yaşayan canlıların da zarar gördüğünü kaydeden Tez şöyle devam etti:

“Bizi en çok zorlayan şey çevreye karşı olan bilgisizlik. İnsanların çevreye karşı yeterince duyarlı olmaması. Bu yüzden anız yangınları çıkmakta. Bunlar doğada yaşayan bütün canlılara zarar vermekte. Ot ve anız yangınları bizim başka yangınlara müdahalemizi de oldukça etkiliyor. Bu yangınlarda çiftçilerimiz oldukça büyük zarar görüyor. Özellikle bu kurak mevsimde çok dikkatli olmalarını öneriyoruz.”

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page