top of page

İŞTE ÖYLE BİRŞEY


        (ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİLENDİRME)

Çok yakın tarihimizde yaşanan önemli olaylarla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in açıklamaları çok ama çok önemli. Hep birlikte okuyalım.

İktidarın Etki Yasası ile Emekli Generalleri TV’lerde susturmak istemesinin sebebi belli oldu. E. Korgeneral İsmail Hakkı PEKİN , Türkiye’nin asıl sorununu canlı yayında açıkladı. “ Türkiye’de bir derin devlet vardır ama  bu Amerikan derin devletinin uzantılarıdır. Milli bir derin devlet yoktur. Derin millet vardır. Türkiye’nin milli bir derin devleti olsaydı, 1970-1980 arasındaki olayları, 12 Eylül’ü ve diğer müdahaleleri ve 15 Temmuz’u yaşamazdık”. Bir televizyon programında moderatör’ ün sorularını cevaplandıran Pekin’in değerlendirmelerinden bazıları şöyle: Türkiye’de silahlı kuvvetler veya askeri öğrenciler içinden seçilen gençlere Seferberlik Tetkik Kurulu ve sonra da Özel Harp Dairesi’nde görev verilirdi. Bunların kim olduğunu sadece MİT bilirdi. MİT ise zaten CİA ile Ankara’da aynı binada altlı üstlü çalışırdı. Maaşlarını ABD verirdi. Bu kadrolar içinden devşirilen insanları sonra ABD ve İngiliz istihbaratı Türkiye aleyhine kullandı.

Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu gibi kamuoyunu uyarmaya çalışan değerlerin ortadan kaldırılmasında bu yapının rolü vardır. Türkiye 12 Eylül’e bu kadrolar tarafından sürüklenmiştir. Fetullah Gülen, Mehmet Şevki Eygi gibi isimler 1959’da bu yapı içinde görevlendirildi. Görevleri , Yeşil Kuşak Projesi çerçevesinde komünizmle mücadele faaliyetleriydi.12Eylülden sonra yakalanan Fethullah Gülen’in serbest bırakılması niçin Genel Kurmay Başkanı aradı ve serbest bırakıldı. Bu tür insanların bir kısmı CİA tarafından devşirildi ve şimdi FETÖ dediğimiz istihbarat örgütü kuruldu. Biz devletin ele geçirilmiş olduğunu son 20 yıldır defalarca gündeme getirdik ama gerçekleri komplo teorisi diye  gösteren gazeteciler de bu yapının elemanıydı. Devletin omurgası ele geçirilmişse, siyasi yapı bu işin dışında  tutulabilir miydi? Siyaset de ele geçirilmiş olduğu için Türkiye 1952’den beri savrulmaktadır.

Biz bu konuyu tarihte şöyle yansıtmıştık  :FETÖ ’nün darbe girişimi ile ilgili değerlendirmelerin hiçbiri meselenin esasına girmiyor. Bir defa 1960 darbesinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde ağını kurmuş bir örgütten, Cumhurbaşkanlarının, Başbakanların, Genel Kurmay Başkanlarının ve MİT Müsteşarlarının haberi olmaması mümkün değildir. Soru şudur: Devlet bunu neden yaptı. Bülent Ecevit ilk başbakanlığı sırasında, “ kontrgerilla’ nın varlığından tesadüfen haberi olduğunu söylemişti. Özel Harp Dairesi Başkanı Sabri Yirmibeşoğlu ise kendisine teminat vermiş, devletin siyasi partiler içinde de örgütlenme yaptığını, hatta çeşitli partilerden birçok milletvekilinin bu yapının üyesi olduğunu söylemişti. Fethullah Gülen ve Müslüm Gündüz ise daha askerlik çağında iken 1960-61’ de keşfedildiler. İskenderun’da birlikte askerlik yaparken, eğitime alındılar. Fethullah Gülen, askerlikten sonra da kendisi gibi bir “ görevli” olan ve tahsili yeterli olmadığı halde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına getirilen Yaşar Tunagür’ ün açtığı yolda ilerledi.  Türk Cumhuriyetleri’nde okullar açmak için ilgili ülkelerin devlet başkanlarına tavsiye mektuplarını Turgut Özal ve Süleyman Demirel yazdı.

Abdullah Gül’de Dışişleri teşkilatına cemaate yardımcı olmaları için talimat verdi. Devleti yönetenler, bu işleri, kendi akılları ile yapmadı. Devleti yönetenler, NATO’nun Gladyo yapısı ile birlikte Türkiye’nin bütün istihbaratını avucunun içine almış olan ABD’nin taleplerini yerine getirdi. Devlet, Abdullah Öcalan’ı nasıl kontrolden kaçırıp Türkiye’nin başına bela ettiyse Fethullah Gülen’inde aynı şekilde bir bumerang gibi dönüp devleti vurmasına yol açtı.

Türkiye’nin, kuruluş ilkelerine sarılmaktan başka çaresi yoktur ama şimdiki yapılanma da FETÖ artıkları ve federasyonculardan oluşturuldu. Bu da bir Amerikan-İngiliz ortak yapımıdır. Görevleri, Türk egemenliğini yıkmak ve Orta Doğu Birleşik Devletleri’ne zemin hazırlamaktır. Çözüm milletin beynindedir, başka yerde değil.

Alıntı/Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

Bilgilendirmeleri için Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’e teşekkürler.

                                                                                 

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page