top of page

Hobi bahçeleri için kuralar çekildi!

Lüleburgaz Belediyesi’nin hobi bahçelerinin 2024 yılı kullanım hakları için kura çekiminde konuşan Başkan Gerenli, “Sadece üreten değil, üreteni teşvik eden bir belediye olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin hobi bahçelerinin 2024 yılı kullanım hakları için kura çekimi Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Fuaye Alanı’nda yapıldı. Çekilişe Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş, Park ve Bahçeler Müdürü Hüseyin Becerenel ve kura çekilişinde yer alan vatandaşlar katıldı.


“ÜRETENİ DE TEŞVİK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kura çekiminin sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin her alanda tarımsal üretimi teşvik ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Son 5 yılda kentimize kazandırdığımız 104 yeni hobi bahçesiyle, hobi bahçesi sayısını 216’ya yükselterek tarımsal üretim yapmak isteyen komşularımızı destekliyoruz. Sadece üreten değil, üreteni teşvik eden bir belediye olarak çalışmaya devam edeceğiz.”

TARIMSAL ÜRETİM TEŞVİK EDİLİYOR

Bir yandan tarımsal arazilerinde ürettiği buğday ve ayçiçeklerinden elde ettiği yağ ve unlarla ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan Lüleburgaz Belediyesi, diğer yandan kente kazandırdığı hobi bahçeleriyle kent yaşamından uzaklaşmak isteyen vatandaşlara tarımsal üretimi teşvik ediyor.

HOBİ BAHÇELERİ 5 YILDA YÜZDE 92 ARTTI!

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi sadece son 5 yılda kentteki hobi bahçelerinin sayısını yüzde 92 artırarak bu rakamı 216’ya çıkarttı. Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde 112 adet, Sinan Atakan Yavuz Parkı’nda 47 adet ve Yücel Şınığ Hobi Bahçeleri’nde 57 adet olmak üzere toplam 216 adet hobi bahçesini uygun fiyat tarifesiyle vatandaşa yurttaşlara yıllık kullanım hizmeti sunuyor.

101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page