top of page

“Hiçbir seçim halkın huzurundan değerli değildir!”


Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, gerçekleşen saldırının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir kınama mesajı yayınladı.

“Hiçbir seçim Kırklareli halkının huzurundan değerli değildir!” diyen Kesimoğlu şunları kaydetti;

Gece yarısı 00:30 sıralarında Belediyemiz bünyesinde ana bina haricinde çalışan bir ofisimiz (reklam ve baskı merkezimizin de içinde olduğu) kundaklanmak istendi. Olaya anında itfaiyemiz ve polisimiz müdahale ederek hem yangın söndürüldü hem de saldırgan bir kişi yakalandı. Olayla ilgilenen ve hemen yanımıza gelen başta Sayın Valimiz Birol Ekici ve İl Emniyet Müdürümüz Sinan Çamuroğlu olmak üzere tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Şükürler olsun ki hiçbir çalışanımız bu saldırıdan zarar görmedi. Ortamı germek isteyen, bir yerlere saldırılar başlatan kim varsa ona da, onun hedefine de lanet olsun! Biz sonuna kadar sakin kalmaya, itidalli davranmaya ve etrafımızı sağduyuya çağırmaya devam edeceğiz.”

ÖZGÜR ÖZEL DE KINADI

Kırklareli Belediyesi'ne yönelik saldırıya bir kınama da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’den geldi.

Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kırklareli Belediyemize ait bir binada yaşanan kundaklama girişimini lanetliyorum. Yurttaşlarımıza hizmet etmek amacıyla yürüttüğümüz demokratik seçim yarışının kriminalize edilmesi girişimlerinin karşısında durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page