top of page

Her yerde Atletik!Lüleburgaz’da futbol alt yapısına farklı bir bakış açısı getiren ve bölge oyuncularının üzerinde durularak vitrine çıkarmayı amaç edinen Atletik Spor Kulübü, projenin meyvelerini alıyor.

Daha önce yetiştirdiği birçok oyuncuyu çeşitli profesyonel ve amatör takımların A takımı veya alt yapılarına gönderen ekip, ileriye dönük çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda oluşturulan U-14 Milli Takım Trakya Bölge karmasına 4 oyuncu gönderen ekip, yapılan seçmelerde oyuncuların yüksek performansı ile bir kez daha büyük gurur yaşadı.

Antalya’da yapılan bölgeler U-14 Milli Takım seçme müsabakalarında boy gösteren Atletik Spor Kulübü sporcuları Aras Kara, Umut Cindir, Efe Alemdar ve Çağatay Koçyiğit, burada sergiledikleri futbolla, taraflı tarafsız tüm spor otoritelerinin beğenisini kazandı.

Büyük kulüplerin scout ekiplerinin 4 isim hakkında sık sık not aldığının öğrenildiği seçmelerde, oyuncular Trakya Bölge karması adına takımın skor yükünü de üstlendi.

U-14 Milli Takım Trakya Karmasının seçmelerde attığı 5 golün hepsine Atletik’li oyuncular imza atarken, forvet Aras Kara 3 gol ile yıldızlaştı. Kanat oyuncusu Umut ise 1 gol 1 asist ile öne çıkarken, kanat forvet oyuncusu Efe Alemdar da 1 gole imza attı.
“BİZ LOKOMATİFİZ”

Atletik Spor Kulübü kurucularından antrenör Seyfullah Konyalı, bölgeye katkı sağlamak, bölge futboluna, bölge gençlerine az da dokunmak için çaba harcadıklarını söyledi.

Bir amaç doğrultusunda 2014 yılında kurulup çalışmalara başladıklarını belirten Konyalı, ilerleyen süreçte tüm zorluklara rağmen, amaçtan az da olsa sapmalara rağmen alt yapıda hedeflerinin aynı olduğunu dile getirdi.

Lüleburgaz’ın, bölgenin çocuklarına değer verip, her adımında yanında olup, yetişmelerine katkı sunmaya devam ettiklerini kaydeden denetimli antrenör, “Biz Lüleburgaz’da farklı bir çalışma, farklı bir düzen ile yola çıktık. Elimizde yetişen gençlerin iyi yerlere gelmesi için hep çabaladık. Bunun meyvelerini de sürekli alıyoruz. Üst kategorilere giden birçok oyuncumuz oldu. Yine alt yapılarda büyük takımlara giden oyuncularımız var. Şuanda U-14 Milli Takımı Trakya Bölge karmasına 4 oyuncu verdik. Edirne, Kırklareli Tekirdağ bölgelerinden oluşan Trakya Bölge karması Antalya’da düzenlenen turnuvada boy gösterdi. Burada bizim oyuncularımız sergiledikleri oyunla, bizim onlara işlediğimiz eğitimin yanında yetenekleri ile kendilerini gösterdi. Birçok büyük takımın alt yapı koordinatörleri orada onları izledi. Biz kendileri ile gurur duyduk. Umarım ilerleyen süreçte bu başarılarını sürdürecek ve Lüleburgaz’ın adını üst kademelerde de duyuracaklardır” diye konuştu.

364 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page