top of page

Her masada zorunlu olacak!

Resmi Gazete’de yayınlanan kanun gereği 1 Ocak’tan itibaren gıda satışı yapan yerlerde fiyat listesi görünür yerde olması zorunlu oldu.


Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Yaman, gıda satışı yapan yerlerde fiyat listesinin görünür olmasının 1 Ocak itibari ile başladığını belirtti.

Yaman, fiyat listelerinin dışarıdan gözükecek şekilde ve her masada olması gerektiğini ve sadece QR kodun yeterli olmadığını söyledi.

Yaman, alınan karardan esnaflar olarak memnun olduklarını kaydetti.

“HER MASADA ZORUNLU OLACAK”

Esnafların mağdur olmaması için en kısa zamanda yapmalarını gerektiğini belirten Yaman; “1 Ocak itibari hizmet veren lokantacılar, pastacılar, kafeterya dükkanları, fast food dükkanları fiyat listesi uygulamasına başladı. Başlamayan esnaf arkadaşlarımıza da en kısa zamanda listelerini asmaları gerektiğini duyuruyoruz. Bu listeler dükkanlarımızın girişlerine ve her masada zorunlu olacak. Resmileştiği için uygulanmaya başladı en kısa zamanda da denetimler başlar. Esnaf arkadaşlarımızdan yapmayan olduysa bir an önce yapmalarını rica ediyoruz. Kararın esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Uygulama çok güzel oldu. Gelen müşteriler de yemek yemeden önce fiyatlarına bakabilecek. Vatandaşlarımız dükkana girdiği an fiyatları görebilecek. Yani kapıdan girdiğinde fiyatları öğrenmiş olacak.” dedi.

Yaman ayrıca, AVM gibi kendisine ait oturma yeri olmayan mekanlarda ortak bir servis alanında hizmet veren işletmelerin masalarda değil sipariş verilen veya ödeme yapılan yerde kolayca görünür olması gerektiğini belirtti.

285 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page