top of page

Hem altyapı hem üstyapı


Kırklareli Belediye Başkanlığı, şehir genelindeki altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Trafik akışının daha rahat ve kaliteli bir şekilde devam edebilmesi için, asfalt yenileme çalışmalarına başlayan belediye, ilk olarak akıllı kavşak bölgesinde çalışmalara başladı.

Geceyarısı başlayan çalışmalar sabah saatlerine kadar sürdü. Ekipler gündüz ise Zincirlikuyu Caddesi’ndeki yenileme işlemlerine başladılar.

Asfalt çalışmasının yanı sıra, kaldırım ve sokak revizyonları da devam ediyor. Elektrik firmasının kazı işlemlerinin bitmesi üzerine, en yoğun güzergah olan Namazgah Caddesi’ndeki yol ve kaldırım yenilemeleri tamamlanmaya başladı.

Bunların yanısıra, çocuk parkları ve oyun alanlarındaki bakım onarım işlemleri de titizlikle hayata geçiriliyor.

Hava sıcaklarının halen mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle, larvasit ve sivrisinek ilaçlamaları da hız kesmeden devam ediyor.

Şehir genelinde, Kırklarelililerin konforu ve ihtiyacı için yüksek bir tempoda çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Gönlümüz her daim en iyisini, en kalitelisini ve en güzelini halkımıza sunmaktan yana. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar, vatandaşlarımızı olduğu gibi, kurumlarımızı da derinden etkiliyor. Tüm imkanlarımızı seferber ederek, Kırklareli’nin güncel ihtiyaçlarını gidermek için aralıksız çalışıyoruz. Şehrimiz büyüyor. Nüfus ve araç sayısı giderek artıyor. Bu artış her ne kadar bizim kontrolümüz dışında gerçekleşse de, mevcut büyümenin altyapı ve üst yapı gelişimini, kontrollü bir şekilde sağlamaya gayret ediyoruz. Şehirdeki en küçük çocuğumuzdan, en yaşlı bireyimize, kadınlarımızdan, özel gereksinimli vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşların taleplerinden, STK’ların isteklerine, doğal yaşamın her unsuruna, belediye olarak sahip çıkıyor ve emin adımlarla planlarımızı hayata geçiriyoruz. Tüm birimlerimiz, güzel bir sistem çerçevesinde, Kırklareli’nin rahatı için çalışıyor. Akademik yılın başlaması ile birlikte, şehrimize gelen öğrencilerimizin ulaşım konusundaki taleplerini de karşılamak adına büyük çaba sarfediyoruz. Tüm bu uygulamaların yanı sıra, etkinlik ve yeni faaliyet planlamalarımız da sürüyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir organizasyon yapabilmek için haftalardır çalışıyoruz. Kırklareli, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına, Trakya’nın göz bebeği bir kent olarak girecek. Belediyemiz, Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’nin mutluluğunu daha da artırmak için, çalışamaya, vatandaşlarımıza kulak vermeye devam edecek” dedi.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page