top of page

Hedefi 12’den vurdu!

Senenin 3. şampiyonluğu geldi


Umay Okçuluk Spor Kulübü sporcusu Dilara Ecem Deniz, yapılan Türkiye Şampiyonası’nda hedefi 12’den vurarak altın madalyanın sahibi oldu.

Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonunca düzenlenen sezonun son ulusal yarışı gerçekleştirildi.

Samsun Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Genç Kızlar Kategorisinde İlçemizde bulunan Umay Okçuluk Spor Kulübü sporcuları Dilara Ecem Deniz ve Elif Yıldırım ter döktüler. Turnuvanın Şampiyonu Dilara Ecem Deniz oldu.

ULUSAL TAMAM! HEDEF FRANSA

Kulüp antrenörü Eren Öz heyecanlı yarış hakkında düşüncelerini aktardı; ”Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu’nca sezonun son ulusal yarışıydı. Sezonu şampiyonluk ile kapattık.

Yarışta 3 kategoride yarıştık, yıldız erkeklerde Türkiye 27.liği çıkartarak finalde yarıştık.

1/32 turunda Yağız Arslan Okçular Vakfına bağlı yarışmacıyı yenerek çeyrek finale kaldı.

Ardından gençler turnuvası başladı.

Gençler turnuvasında Dilara Ecem Deniz ve Elif Yıldırım ter döktüler. Ecem finallere kalarak şampiyon oldu. Finallerin tüm aşamaları yüksek stres ve psikolojik harp ile geçti diyebiliriz. Konu sadece ok atmaktan ibaret değil. Sporcuyu ve sporcuya etki eden moral motivasyonunu etkileyen tüm diğer sporcu ve faktörleri kontrol altında tutmakta zorlu bir süreçti. Antrenör olarak bunu başardık. Ecem de daha önce aldığı iki şampiyonluğun bir tesadüf olmadığını göstererek muhteşem bir disiplin ile saha sporcusu olduğunu gösterip tüm final aşamalarını geçerek Türkiye şampiyonluğuna koştu. 1 yılda 3. madalyayı almanın mutluluğu içindeyiz.

Kısa bir sürede kulübümüzün bu derecelere ulaşması kayda değerdir. Okçuluk branşında ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Ocak ayında Fransa’nın Nimes şehrinde yapılacak olan Dünya kulüpler salon şampiyonasına bu sefer olimpik kategoride katılarak ilimiz ve ülkemizi temsil etmeye çalışacağız.

Bu konuda bölgedeki tüm ayanlardan desteklerini esirgememelerini bekliyoruz. “ diyerek sözlerini tamamladı.

“BÜYÜK SAYGI GÖSTERİYORLARDI”

Ardından Şampiyon Dilara Ecem Deniz yarışma ile alakalı açıklamalarda bulundu atmosferden ve süreçten bahsetti.

Deniz açıklamasında; “İlimizi temsil ettiğim için çok mutluyum. Kulübümüzde ki tüm sporcu arkadaşlarıma beni destekledikleri için tek tek teşekkür ediyorum. Günde en az 6 saat olarak çok çalışmanın, disiplinin ve kötü olduğum günlerde bile vazgeçmemenin ödülünü bu şekilde alıyoruz.

Yarışma atmosfer olarak şu ana kadar yaşadığım en stresli yarışlardan biriydi. Camiadaki diğer kulüpler ve sporcular Sivas'ta ki şampiyonluktan sonra bana büyük saygı gösteriyorlardı ancak bu durum bende stres ve baskı yarattı. Ama antrenörlerimiz ile birlikte stres yönetimini başarılı bir şekilde yapabildik. Zor olduğu kadar güzel bir süreçti. Yarı final yarışında bu konuda ismi bilinen okçular vakfı sporcusu ile küçük bir sürtüşme dahi yaşadık, ama burada sporcunun zeki çevik ve ahlaklı faktörü aklımda olduğundan dolayı hiçbir manipülasyona mahal vermedim. Hedefe odaklandım ve işimi yaptım. Turu rahatlıkla geçtim. Çok daha fazlası ve Fransa yarışı için hiç duraksamadan çalışmalara başladım. Kulübüm, ailem ve tüm destek verenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

186 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page