top of page

Havacı subaya son görev!

Lüleburgaz’da yaşayan emekli Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Gökhan Sancaktaroğlu, 83 yaşında hayatını kaybetmesi dolayısıyla son yolculuğuna askeri tören ile uğurlandı.
Lüleburgaz’da yaşayan emekli Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Gökhan Sancaktaroğlu, 83 yaşında yaşlılığa bağlı doğal nedenler ile 83 yaşında hayatını kaybetti.

Aslen Kırklarelili olan ve Atatürk Mahallesi sakinlerinden olan Sancaktaroğlu, Emine Sancaktaroğlu’nun eşi, Mete ve Korhan Sancaktaroğlu’nun babaları, Çiğdem Sancaktaroğlu ile Anasınıfı Öğretmeni Tijen Can Sancaktaroğlu’nun kayınbabaları, Korcan ve Duru Sancaktaroğlu’nun dedeleriydi.

Yaklaşık 20 gündür yoğun bakımda olan Sancaktaroğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen 30 Mayıs günü hayatını kaybetti ve 31 Mayıs tarihinde Sokollu Mehmet Paşa Cami’nde cenaze namazı kılındı.

Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Gökhan Sancaktaroğlu için Sokollu Mehmet Paşa Cami’nde cenaze namazının ardından askeri cenaze töreni düzenlendi. Sancaktaroğlu’nun Türk Bayrağı’na sarılı naaşı askerlerin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Askeri lise mezunu olan Sancaktaroğlu’nun yaklaşık 30 yıldır asker olarak görev yaptığı ve 1978 yılında Ankara’dan Lüleburgaz’a atanması dolayısıyla burada emekli olduğu öğrenildi.

Yeni Mezarlık’ta defnedilen Sancaktaroğlu’nun cenazesine Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli askerler, ailesi, sevenleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

747 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page