top of page

“Hangi partiyi boykot ediyorsun?”


Barış Can KORKMAZ

CHP’nin haftalık toplantısında konuşan İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya, gerçekleşen İl Kongresi’ne katılmayan Belediye Başkanı Murat Gerenli’yi eleştirdi.

Toplantıda kürsüye gelen Kaya, genel konular hakkında görüşlerini paylaşırken, sözlerinin sonunda Gerenli’yi kastederek “Kimin partisinin belediye başkanısın? Hangi partiyi boykot ediyorsun?” dedi.

Kaya konuşmasında, “Bir il kongresi yaşadık. Çok güzel bir il kongresi olduğunu düşünüyorum. Tek adaylıydı, örgütlerimizin ortak kararı ile böyle oldu. Güçlü bir il başkanlığı için seçim üzeri tek adaylı bir il başkanlığı seçimine gitmiş olduk. Bora başkanımız seçildi. Ama şöyle de bir üzücü durum vardı. Lüleburgaz Belediye Başkanımızı ben salonda göremedim. Bugün de kendisini burada beklerdim. Bulunduğu yerde bu konuşmayı yapmak isterdim. Lüleburgaz üyesinden 2500-2600 oy alarak ön seçimden çıkmış bir belediye başkanımız kendi şehrinden çıkan bir il başkanını boykot etti ve seçime katılmadı. Bu çok üzücü bir durumdur. Kimin partisinden belediye başkanısın? Hangi partiyi boykot ediyorsun? Çok üzücü bir durum bu.” diyerek sözlerini tamamladı.

61 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page