top of page

Halk Ekmek start verdi


Halk Ekmek büfeleri dün sabah satışa başladı.

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Belediyecilik kapsamında ucuz ekmek satışı yapılan halk ekmek büfelerini 3 ayrı noktada hayata geçirdi.

Günde 3 ayrı noktada biner adet olmak üzere 3 bin adet ekmek satılacak olan noktalarda satış fiyatı 5,5 TL olarak belirlenirken, bir kişi en fazla 5 adet ekmek alabilecek.

Halk ekmek noktalarından biri Cumhuriyet Mahallesi Sakızköy Meydanı’nda konumlandırılırken diğer Halk Ekmek büfesi ise Okullar Caddesi’ne konumlandırıldı.

Halk Ekmek satışının yapılacağı üçüncü adres ise Hürriyet Mahallesi Eski İstasyon Caddesi’nde bulunan Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi oldu.“BİZİM İÇİN İYİ BİR FİYAT”


Satış noktalarının açılması ile birlikte ekmek almaya gelen bazı vatandaşlardan yorumlarını aldık.

5 adet ekmek alan bir vatandaş;” Sevindik ama sınırlı olması umarım değişir. Kalabalık bir aileyiz çocuklarım bize de al demişti çalıştıkları için ama alamadık, Allah razı olsun tabi 5,5 lira bu dönemde bizim için iyi bir fiyat. Umarız daha iyi noktalara gelir. Bildiğimiz ekmekten farkı yok aynı ekmek.” dedi.


“DAHA FAZLA NOKTADA OLSA ÇOK DAHA İYİ OLUR”


Diğer bir müşteri konu hakkında; “Sakızköy Meydanı konumu itibariyle çok iyi. Fakat daha fazla noktada olsa çok daha iyi olur. Çünkü bu şekilde insan ayırır gibi algılanabilir. Her mahalleye olması lazım ki insanlar neden ona var bize yok diyemesin. Herkes eşit şekilde erişebilsin. Bu ekmek zaten tüketilecektir. İnsanlar alacaktır. Riski olan bir durum değil.” şeklinde konuştu.


Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre halk ekmek satış adedi, satış noktası, çeşitlilik gibi durumlar için ihtiyaçlar doğrultusunda hareket edilecek, bu doğrultuda çalışmalar zamanla yapılacak.

228 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page