top of page

Gerenli’den 3 proje daha!

“Eski çöplük rekreasyon alanı olacak”

Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, Kent Park projesi, Tosbağa Dere projesi ve yenilenebilir enerji projelerini duyurdu. Gerenli, eski çöplük alanına içinde yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, dinlenme ve spor alanları ayrıca uçurtma tepesinin yapılacağını kaydetti.


Lüleburgaz Belediye Başkanı ve Adayı Murat Gerenli, seçime sayılı günler kala projelerini aktarmaya devam ediyor.

Gerenli, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolar ile Kent Park projesi, Tosbağa Dere projesi ve Yenilenebilir Enerji projesi hakkında bilgi verdi.

ÇÖPLÜK REKREASYON ALANI OLACAK

Kent Park projesi hakkında konuşan Gerenli; “Lüleburgaz’ımızın artık içinde kalmış ve vahşi depolama alanı olarak kullanılan çöplük alanını kaldırdık. Bu alanı kaldırmakla kalmadık şimdi Lüleburgaz’ın çehresini değiştirecek harika bir rekreasyon alanına dönüştürüyoruz. Eski çöplükten kalan çöpleri tamamen kaldırdığımız, üzerini de dolgu toprakla doldurduğumuz alan önümüzde ki dönemde içinde yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, dinlenme alanları, spor alanları ve en önemlisi de uçurtma tepesiyle harika bir yer olarak hizmetinize sunulacak. Siz değerli komşularımıza rahatça nefes alabileceğiniz sağlıklı bir kent sunmak için yorulmadan, bıkmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tosbağa Dere projesi hakkında konuşan Gerenli; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarını 4 kat arttırdığımız kentimizde yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaklaşık 300 bin metrekarelik alana sahip kentimizin çehresini değiştirecek Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı için çalışmalarımız hızla devam ediyor. İmar planlarındaki düzenlemelerden sonra Atık Su Arıtma Tesisi’mizin geri deşarj sistemiyle bu projeyi hayata geçirip derenin hacmini sağlayacak ve çevresini sulayacak suyu elde ettikten sonra oradaki yerleşim alanları tamamlanıp orası güvenli bir alan haline geldikten sonra 3.5 km uzunluğunda, kent çekirdeğinden Durak Mahallesi’ne kadar uzanan rekreasyon alanımız dereyle birlikte hayata geçecek. İçerisinde kısa, orta ve uzun menzilli bisiklet rotaları dinlenme alanlarıyla yürüyüş yollarının yanı sıra amfi tiyatro alanıyla çok güzel bir alan oluşacak. Bununla birlikte alan boyunca voleybol, basketbol ve futbol gibi çeşitli spor alanlarını da kazandıracağız. Betonun değil, yeşilin öncelikte olduğu bir Lüleburgaz için sizlere yepyeni alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“22 BİN METREKAREYE GES KURACAK”

Yenilenebilir Enerji hakkında konuşan Gerenli; “Çevreci ve üreten bir belediye olarak her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda hayata geçireceğimiz Güneş Enerji Santralleri projemizle enerjimizi güneşten almakta kalmayıp temiz enerji üretimine katkı sağlayacağız. Yapım aşamasına geldiğimiz GES projesiyle birlikte Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) çatısında ki 2 bin 900 metrekarelik alan ile Durak Mahallesi’nde belediyemize ait yaklaşık 20 bin metrekarelik araziye güneş enerji santralleri kurulacak. 2024 yılı içerisinde tamamlayacağımız projemize talep ve ihtiyaca göre genişleteceğiz. Temiz ve sürdürülebilir bir ekosistem için çalışmaya devam edeceğiz. Yarınları ödünç aldığımız gençlerimize sağlıklı bir kent bırakacağız” dedi.

Böylelikle Gerenli’nin projeleri; belediye binasının yapılması, yeni otopark yapılması, 100. Yıl Parkı yapılması, Tenis Akademisi yapılması, Yaşam Merkezi yapılması, Bulvar Lüleburgaz yapılması, yenilenebilir enerji yapılması, Tosbağa Dere projesinin yapılması ve Kent Park yapılması oldu.

1.591 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page