top of page

Genç yeteneklerin gurur gecesi

Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı’ndan ilk senfoni konseri

Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı tarafından gerçekleştirilen Çocuk Senfoni Orkestrası Konseri nefesleri kesti. Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen muhteşem konser sonrası konuşan Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’ımızın yeteneklerinin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kentin dört bir yanından yetenekli çocukların alanında uzman eğitmenlerce sanatla buluşturulduğu Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı ilk konser heyecanını yaşadı. 6 ay gibi bir süre içerisinde hummalı bir çalışmaya giren çocuklar Doç. Dr. Sela Can Dökmeci şefliğinde LYSA Cahit Irgat Sahnesi’nde muhteşem bir senfoni konseri verdi. Lüleburgaz Belediyesi Sevgi Korosu ile Çoksesli Çocuk Korosu’nun da yer aldığı konser öncesinde salon tamamen dolarken merdiven boşluklarında dahi yer kalmadığı gözlendi.

 

SANATA DESTEK ARTACAK MESAJI 

Sanatseverlerden tam not alan konser sonrası Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli eğitmenlere ve konservatuvar öğrencilerine teşekkür etti.

Başkan Gerenli Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı, Sevgi, Çoksesli Çocuk ve Gençlik Koroları’nın yeni konserlerle sanatseverlerle buluşmaya devam edeceğini vurgulayarak Lüleburgaz Belediyesinin sanata olan desteğinin artarak devam edeceği mesajını verdi. 


“SAHNELERE SIĞMAYAN YETENEKLERİ SELAMLIYORUM”

Başkan Gerenli, yapımı önceki dönemlerde yılan hikayesine dönmüş Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisini kente kazandırarak genç yetenekleri yetiştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gerenli konuşmasını şöyle tamamladı: “Sahnelere sığmayan Lüleburgaz’ımın yeteneklerini saygıyla selamlıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizler için çalışıyoruz. Aydınlık geleceğimiz sizlersiniz.”

140 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page