top of page

Gazeteci Dernekleri bir araya geldi


Haber Merkezi

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli Gazeteciler Dernekleri, ortak etkinlik düzenlemek, çeşitli alanlarda birlikte çalışmalar yapmak ve proje üretmek amacıyla Tekirdağ’da bir araya geldiler.

Tekirdağ Trakya Gazeteciler Birliği Dernek Lokali’nde gerçekleşen toplantıya, Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan, Trakya Gazeteciler Birliği Derneği Başkanı Cenap Kürümoğlu ve Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Metin Karakuş, katıldı.

Dernek Başkanları, gerçekleşen toplantıda, çeşitli atölyeler açmak, seminer, çalıştay, konferanslar ve mesleki eğitim düzenlemek amacıyla birçok noktada birleşerek ortak karar aldılar.

Trakya Gazeteciler Derneği, Trakya Gazeteciler Birliği Derneği ve Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti tarafından alınan kararlar üzerine yapılan ortak açıklamada şöyle denildi; “Bir gazeteci derneğinin nasıl bir çalışma sergilemesi gerektiği ve hangi projelerin hazırlanması konusunda çalışmalar yapmak için görüş alışverişinde bulunuldu. Dernekler olarak, gazetecilik mesleğini desteklemek, gazetecilerin haklarını korumak ve gazetecilik etiğini sürekli kılmak gibi faaliyetler içinde bulunulması kararı alındı.”

Uygulamaya koyulacak projelerin başlıcaları ise; Eğitim programları, gazeteci güvenliği, iletişim ve ağ oluşturma, kampanya ve lobi faaliyetleri, AR-GE kurmak, açılacak eğitim kursları, gazete aboneliği oldu.

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

コメント


bottom of page