top of page

Fitre 130 TL oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2024 yılı için fitre bedelini 130 TL olarak belirledi.

2024 yılı için geçerli olan fitre bedeli belli oldu.

Ramazan ayına sayılı günler kala Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2024 yılı için fitre bedelini 130 TL olarak belirledi.

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılan açıklamada Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında yapılan toplantıda 2024 yılı Ramazan ayı için fitre miktarının belirlenmesi hususunun görüşüldüğü belirtildi.

Toplantı sonrası alınan kararların yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Konuyla ilgili hadis-i şerifler, mevcut sosyo-ekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak ülkemizde fitre miktarı 2024 yılı Ramazan ayı için 130 TL olarak belirlenmiştir. Belirtilen meblağ nakdi olarak verilebileceği gibi gıda ve benzeri maddelerden ayni olarak da verilebilir. Belirlenen bu meblağ, aynı zamanda günlük oruç fidye bedelidir. Bunun yanında her bir mükellef, günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağı fitre olarak verebilir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre; 11 Mart’ta Ramazan Ayı başlayacak ve 10 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 1. Günü idrak edilecek.

98 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page