top of page

Fırat Çalışkan SGMD yönetiminde!


Gazetemiz köşe yazarı, İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı Fırat Çalışkan, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği yönetim kuruluna seçildi.

Haber Merkezi

Merkezi İstanbul’da bulunan Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği (SGMD) 7. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda faaliyet raporu ve gelir-gider durumunun okunmasının ardından mevcut geçici yönetimin ibrası için oylama yapıldı. Daha sonra yapılan seçimin ardından mevcut başkan Emin Yılmaz, başkanlığı Öncel Yılmaz'a devretti.

Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Öncel Yılmaz-İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı, Fırat Çalışkan-İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri, Ali Tümtürk-İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri, Ayşe Tekin-SMMM, Dilek Ete-Sosyal Güvenlik Müşaviri, Ersin Umdu-İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri, Mehmet Akif Cenkçi-İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri, Ömer Köklüce- SMMM.

Gazetemize açıklamalarda bulunan gazetemiz köşe yazarı ve SGMD Yönetim Kurulu üyesi Fırat Çalışkan; “Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği, üyelerin sosyal, kültürel, hukuki, ekonomik ve mesleki yönlerden hak ve yararlarını korumak, ülkenin sosyal politika ve istihdam alanında bilgi, tecrübe, birikimine ve bu alanda yürütülen politikaların geliştirilmesine ve yenilenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur.

Derneğimiz bu amaçları gerçekleştirmek için; Çalışma ve Sosyal Güvenlik mevzuatımız çerçevesinde işletmelerin ve işyerlerinin sürdürülebilir bir şekilde işlemlerini düzenlemek veya bu konularda müşavirlik yapma, işçi işveren ilişkilerinin sağlıklı bir yapıda sürdürülebilir şekilde yürütülmesi için müşavirlik yapma, Sosyal güvenlik ve iş mevzuatını geliştirilmesine yönelik projeleri hazırlama, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları olmak üzere konunun ilgili tüm taraflarına ve toplumun her kesimine eğitimler verilmesini sağlamak ve bu alanda üyelerin eğitimine katkıda bulunma, üyelerin sosyal güvenlik ve iş mevzuatını öğrenmelerini sağlama, üyelerin kendilerini yenilemelerini sağlamak için eğitimler düzenleme amacıyla kurulmuş bir derneğiz” ifadelerini kullandı.

146 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page