top of page

Emniyetten makaron darbesi!

Lüleburgaz, Babaeski ve Kırklareli’nde yapılan operasyonlarda yüz binlerce makaron ve çok sayıda gümrük kaçağı alkol ele geçirildi.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, kaçak alkol ve tütünlere yönelik operasyonlar yaptı.

Müdürlüğe bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 14-18 Mart tarihlerinde Kırklareli, Lüleburgaz ve Babaeski’de yaptığı operasyonlarda 5607 SKM (Tütün ve Tütün Mamullerim Kaçakçılığı) ile mücadele kapsamında çok sayıda tütün mamulü ele geçirdi.

Yapılan operasyonlarda; 333 bin adet boş makaron, 14 bin 340 adet içi tütün doldurulmuş makaron, 760 adet 1 kilogramlık bandrolsüz tütün, 20 adet 1 kilogramlık bandrollü tütün, 184 kilogram açık bandrolsüz kıyılmış tütün, 1 adet elektrikli sigara sarma makinası ve aparatı, 1 adet kompresör, 30 şişe değişik marka gümrük kaçağı alkollü içki, 5 adet gümrük kaçağı akıllı cep telefonu, 20 adet gümrük kaçağı kablosuz kulaklığın ele geçirildiği kaydedildi.

Toplam 6 operasyonel çalışma kapsamında 6 şahsa 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçunda adli işlem yapıldığı belirtildi.


106 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page