top of page

“Derin uçurum var”


Haber Merkezi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Türk-İş'in son açıklanan açlık ve yoksulluk verilerinde ki artışta ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türk-İş Ekim ayında yaptığı araştırmayla 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 44 bin 573 TL, açlık sınırının ise 13 bin 684 TL’ye yükseldiğini açıkladı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, “Bir kez daha görüyoruz ki devletin kurumu TÜİK verileri ile gerçeklik arasındaki derin uçurum gittikçe büyüyor. Türk-İş’in açıkladığı verilere göre ülkede açlık sınırı 13 bin TL’nin üzerine çıktı. Asgari ücretle evini geçindirmeye çalışan ailelerin yaşadığı sıkıntı gittikçe artıyor. Hükümet kalıcı çözüm atmak için daha ne kadar bekleyecek?

“ÜLKEMİZDE ARTIK GIDA KUYRUKLARI OLMUYOR ÇÜNKÜ İNSANLARDA PARA YOK”

Ekonominin düzelmesi için derhal bir adım atılması gerektiğini işaret eden Engin, “Ülkemizin yaşadığı bu darboğazdan çıkış için gerekli adımların derhal atılması gerekiyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar toplumun temel yapı taşı aile kurumunu da derinden etkiliyor. Üç çocuk yetmez daha fazla çocuk istiyorum diyen iktidar, o çocukların geçimini sağlayamayan ailelere ne gibi bir çözüm sunabiliyor? Geçmişte yaşanan ekmek, yağ ve şeker kuyruklarına laf atan iktidara şunu söylemek istiyorum; evet artık sayenizde bu tarz görüntüler yaşanmıyor çünkü insanlar gıda ürünlerini almak için para bulamıyor.” dedi.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page