top of page

CHP’de takvim belli oldu

Başvuru tarihi başladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylık başvuruları dün başladı. 28 Kasım tarihlerine kadar aday adayları başvurularını yapabilecek.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi CHP’de seçim takvimi belli oldu.

CHP’de il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgeyle aday adaylığı başvuru tarihleri, aday adaylığı için istifa tarihleri ve belediye başkan aday adaylığı, meclis üyeliği aday adaylığı ücret tarifesi de belirlendi.

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi, seçim takvimi hakkında bilgi verirken, aday adayı olacak kişilere şimdiden başarılar diledi.

Hep birlikte partiyi zafere taşıyacak adayların belirlenmesi için çalışacaklarını aktaran Terzi, “CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan ve örgütlere yollanan genelgeye göre aday adaylarının başvuru süreci dün başladı. 28 Kasım tarihine kadar adaylık başvurusu yapılabilecek. Kamudan ve örgütten istifa etmesi gerekenler 1 Aralık saat 17.00’a kadar istifalarını sunup, partiye 1-5 Aralık tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.

Aday olacak Milletvekili, belediye başkanı, meclis üyelerinin ise istifası gerekmiyor.” dedi.

BAŞVURU ÜCRETLERİ

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvuruları il ve ilçe başkanlıklarına yapılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 50 bin TL, Nüfusu 500 bin ve üzeri il ve ilçe belediye başkanlığı için 30 bin TL, Nüfusu 250 binden 500 bine kadar olan il ve ilçe belediye başkanlığı için 20 bin TL, Nüfusu 100 binden 250 bine kadar olan il ve ilçe belediye başkanlığı İçin 17 bin 500 TL, Nüfusu 50 binden 100 bine kadar olan il ve ilçe belediye başkanlığı için 15 bin TL, nüfusu (15 binden 50 bine kadar) olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 10 bin TL başvuru ödemesi yapılacak.

Nüfusu 10 binden 15 bine kadar olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 7 bin 500 TL, Nüfusu 5 binden 10 bine kadar olan ilçe ve belde belediye başkanlığı için 5 bin TL, Nüfusu 5 binin altında olan ilçe ve belde belediye başkanlığı için 3 bin TL isteniyor.

Öte yandan aday adaylığı başvurusu yapacak kadın ve gençlerden belirlenen ücretlerin yarısı alınacak. Engelli ve şehit yakınları ile gazilerden ise ödenek alınmayacak.

Tüm aday adaylarından özel ödenti payının yanında, belediye başkanlığı aday adaylığı için 1500 TL, belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları için 500 TL dosya ücreti alınacak.

321 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page