top of page

Bir Nefes Bulgaristan’daydı!


Haber Merkezi

Ticaret Bakanlığı desteği ve Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği tarafından Bulgaristan Sofya ve Filibe’de ikili iş görüşmeleri ve heyet ziyaretleri düzenlendi.

Etkinlik, Sofya ve Filibe'de düzenlenecek B2B ve B2C görüşmeleriyle dernek üyesi sağlık tesisi ve aracı kuruluşların yeni iş bağlantıları kurmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğe Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği üyesi Lüleburgaz Bir Nefes Hastanesi, 13 sağlık tesisi ve aracı kuruluş katılım sağladı.

Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Mustafa Dönmez ve Yönetim Kurulu üyeleri Mehtap Aram, Nihan Çakan, Alper Atasoy, Selda Tekkılıç, Ticaret Bakanlığı uzmanı Özgün Özenci ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanı Gamze Sarıca etkinliğe katılan kurumları ziyaret ettiler.

Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği, Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Trakya bölgesinde yer alan ve sağlık turizmi konusunda devlet desteklerinden yararlanmak isteyen hastaneler, bu alanda faaliyet gösteren turizm firmaları ve aracı kuruluşların katılımıyla 2020 yılında kuruldu.

Dernek, Trakya bölgesinde sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla sağlık tesisi, turizm acentesi, tur operatörleri ve otel gibi kurum ve kuruluşların iş birliği halinde hareket etmesini ve rakip destinasyonlara karşı rekabette avantajlı hale gelmesini, sağlık turizmi alanında bölgenin sahip olduğu imkânları ve potansiyeli araştırma ve geliştirmeyi, hedef pazarlara yönelik yurtdışı ve yurtiçi tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmeyi ve bölgede sunulan sağlık hizmetinin kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.

273 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page