top of page

Belediyeden okullara destek

10 okul hayat buldu!

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2019 yılında hayata geçirdiği “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında kentteki okulların bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi, 2019 yılında başlattığı “Okullar Hayat Bulsun” projesiyle kentteki okulların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına katkıda bulunarak desteğini sürdürüyor.

Lüleburgaz Belediyesi, 2019 yılında "Okullar Hayat Bulsun" diyerek kentteki okulları, gelen talepler doğrultusunda yenilemeye başladı.

Proje kapsamında kentteki ilkokul, ortaokul ve liselerde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

Fen İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarla 80. Yıl Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, General Ferhat İlkokulu, Düvenciler Lisesi, TEK Güzel Sanatlar Lisesi, Emrullah Efendi Ortaokulu, Ramazan Yaman Fen Lisesi, TPAO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Lüleburgaz Lisesi’nde ihtiyaç duyulan alanlarda gerekli düzenlemeler yapıldı.

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Lüleburgaz Belediyesi’nin 4 yıldır sürdürdüğü ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar şunlar oldu;

-80. Yıl Ortaokulu’nda 23 metre uzunluğunda betonarme duvar, parsel sınırına çekilmesi için yenilendi.

-Atatürk İlkokulu’nda 295 metrekare beton parke kilit taş döşeme işi yapıldı.

-General Ferhat Akat İlkokulu’nda 113 metrekarelik mevcut sundurma güçlendirildi. Çatı kaplaması ve alt katmanları yenilendi. 8 metre yeni tel çit yapıldı.

-Düvenciler Lisesi’nde 495 metrekare beton parke kilit taş döşeme işi yapıldı.

-TEK Güzel Sanatlar Lisesi’nde 780 metrekare beton parke kilit taş döşeme işi yapıldı.

-Emrullah Efendi Ortaokulu’nda İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Büstü kaidesi ve cadde üzerindeki duvar kaplama taşlarında onarım yapıldı.

-Ramazan Yaman Fen Lisesi’nde 1020 metrekarelik açık spor sahasında yeni zemin betonu atıldı. Zemin kaplamaları yapıldı. Basketbol sahası ve voleybol sahası çizgileri çizildi, tel çitler yenilendi, direklerinde bakım ve onarım yapıldı. Aynı zamanda yeni potalar takılıp saha aydınlatmaları yapıldı.

-TPAO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2019 yılı içerisinde Park Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ortak çalışma ile peyzaj çalışmaları yapıldı.

-Lüleburgaz Lisesi bahçesinde bulunan mevcut 420 metrekare basketbol sahasının betonu, helikopter perdahlı renkli yüzeyi ve oyun çizgilerinin yenilenmesi tamamlandı, bahçesinde 1.650 metrekare alanın parke taş yenileme işi ile bahçe düzenlemesi tamamlandı.

-Merkez Ortaokulu’nun basketbol sahası oyun çizgileri yenilendi.

64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page