top of page

Belediye hasat yaptı


Lüleburgaz Belediyesi kendisine ait olan tarımsal arazide ektiği buğdayların hasadını yaptı.


Lüleburgaz Belediyesi, ‘Üreten belediye’ anlayışıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında kedisine ait tarlalarını işlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda sezonunda ekilen buğdayların hasadı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Hasadın ardından açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, ‘tarladan sofraya’ anlayışıyla başlattıkları üretim anlayışını sürdürdüklerini belirtti.

“Halkın tarlalarından, halkın sofrasına yetiştirdiğimiz ürünleri una ve ayçiçek yağına dönüştürerek ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırmaya devam ediyoruz” diyen Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi’ne ait tarımsal vasıflı arazilerdeki üretime devam ediyoruz. Ekibimizle beraber ve halkın tarlalarından, halkın sofrasına yetiştirdiğimiz ürünleri una ve ayçiçek yağına dönüştürerek ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Dayanışmayı her alanda her planda sürdürmek istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Hele ki yaşadığımız bu ekonomik şartlarda toplumsal dayanışmanın artması, ihtiyaç sahibi komşularımıza kendi ürettiklerimizi ulaştırmamız bizim için çok anlamlı. Bununla da büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

“ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

Küresel ölçekte yaşanan iklim değişikliğine bağlı risklere dikkat çeken Gerenli; “Üretmek zorundayız. Gıda krizi, su krizinin yaşanmasının çok olası olduğu önümüzdeki dönemlere hazır olmak için her alanda üretmemiz lazım. Üretirken de bunu paylaşıp komşularımızla mutluluğumuzu daha da büyütmek istiyoruz. Bu konuda emek harcayan herkese çok teşekkür ediyorum. Üreten belediyecilik anlayışıyla, dayanışmacı sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmaya bundan sonra da aynı enerjimizle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hasat edilen buğdaylar, kısa süre içerisinde un haline getirilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

234 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page