top of page

Barınakta eğitim başladı

Can dostlara temel itaat eğitimi

Lüleburgaz Belediyesi, Geçici Hayvan Bakımevi'nde misafir edilen can dostlar için Temel İtaat Eğitimleri vermeye başladı. Bu eğitimler sayesinde can dostların yaşadıkları travmalardan kaynaklanan bazı davranış bozuklukları gideriliyor, hem de sahibi ile arasında güçlü bir iletişim oluşması sağlanıyor.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi, Trakya'da ilk, Türkiye'de sayılı olan bir uygulamaya imza atarak Geçici Hayvan Bakımevi'ndeki can dostlara temel itaat eğitimleri vermeye başladı.

Can dostların yaşamış oldukları travmatik durumlardan kaynaklanan bazı davranış bozukluklarının giderildiği bu uygulama sayesinde sahiplendirilecek köpek ve köpek sahibi arasında güçlü bir iletişim sağlanması amaçlanıyor.

TRAVMATİK DURUMLARI DAHA KOLAY ATLATIYORLAR

Can dostlara temel itaat eğitimlerini veren Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi personeli İlknur Kurşun; “Burada sokaktaki hayvanlarımızı rehabilite ediyoruz. Dışarıda yaşamış oldukları travmatik durumları, davranışlarındaki tedirginlikleri burada gözlemleyerek daha steril ve stressiz bir ortam sağlayarak ve tekrar doğadaki yaşamlarına hem insanlara ve diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde hem de kendileri zarar görmeyecek şekilde özgüvenlerini artırarak ve doğadaki yaşam standartlarını iyi bir kaliteye getirerek itaat eğitimlerini veriyoruz. Yine, genel sosyalizasyon eğitimleri veriyoruz. Eğitim süremiz boyunca köpeğimizi gözlemliyoruz, nelerden hoşlanıyor, neleri sevmiyor çünkü onlar da bir canlı, onların da bizlerden beklentileri var. Bu süre içerisinde onların da beklentilerini karşılayarak doğadaki hayatlarına daha sağlıklı, daha kontrollü dönmesi için çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde temel itaat eğitimlerini alan can dostlar yeni sıcak yuvalarını bekliyor.

 

72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page