top of page

Bahçeşehir’den geleneksel şenlik!Bahçeşehir Koleji Lüleburgaz Kampüsü’nde 6. Geleneksel Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği düzenlendi.

Bahçeşehir Koleji Lüleburgaz Kampüsü’nde öğrenciler tarafından 6. Geleneksel Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği düzenlendi.

6. Geleneksel Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği’ne Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Şube Müdürleri Sibel Doğan, Mustafa Taştekin ve Abdullah Öteleş katılım sağladı.

Kampüs Müdürü Serkan Göker, İlkokul Müdürü Cihan Birdağ, öğretmen ve öğrencilerin ev sahipliğinde gerçekleşen Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği kurdele kesimi ve ortaokul öğrencilerinin ‘PopArt_Coffee and Flowers’ resim sergisinin gezilmesi ile başladı.

Ardından kuru buz ile gösteri, yanmayan el ve fildişi macunu deneyi, potasyum klorat ile yanma deneyi gösterisi, topraktan sanata çömlek atölye etkinliği, ‘Sürdürebilir Şehirler ve Yeşil Okulları Sergisi‘, Ritim çadır etkinliği, dans gösterileri ve mini konser performansı yapıldı.

Ayrıca, robotik kodlama çadırlarında öğrenciler, kendi tasarlayıp kodlayarak hazırlamış oldukları robot kol, yarış arabası, deprem simülasyonu modellerini tanıttılar.

Öğrenciler şenlikte en çok bilim deneylerinde kimyasal malzemeler ile yapılan ateş gösterileri, fildişi macun deneyi ve topraktan sanat çömlek atölye etkinliğine ilgi gösterdi.

50 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page