top of page

Başkan Gerenli kadın personelle buluştu

“Kadın olmadan devrim olmaz”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda Lüleburgaz Belediyesi’nin kadın personeliyle bir araya geldi. Başkan Gerenli; “Kadın erkek bir arada olmadan hiçbir şey olmaz ve kadın olmadan devrim olmaz. Lüleburgaz sizinle güzel, hayat sizinle güzel” dedi.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Lüleburgaz Belediyesi’nde çalışan kadın personelle bir araya geldi.

8 Mart Cuma günü Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları Leyla Güncer, Kemal Pektaş, Gökhan Kaya Atay, daire müdürleri ve her birimde görev yapan kadın personel katıldı.

Salona girişinde kadın personele karanfil veren Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Lüleburgaz sizinle güzel, hayat sizinle güzel” dedi.

“KADIN OLMADAN DEVRİM OLMAZ”

Programda konuşan Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Kadınlar hayatın içerisinde, kadınlar emek mücadelesinde, kadınlar karar organlarında olduğu sürece Lüleburgaz da çok güzel geleceğimiz de çok güzel olacak. Her şeyi birlikte başaracağız, her şeyi çok daha iyiye taşımak için mücadelemizi vereceğiz. Bu mücadeleyi çocuklarımız için torunlarımız için vereceğiz. Sizin hassasiyetiniz, sizin hayata bakışınızın bizleri bazen silkelemesi gerekiyor. Kadın erkek bir arada olmadan hiçbir şey olmaz ve kadın olmadan devrim olmaz. Bu cumhuriyetin temellerinin atılmasında da Türk kadınının büyük etkisi vardı, bugünkü hayatımızda da çok büyük etkisi var. Lüleburgaz sizinle güzel, hayat sizinle güzel. Hayatın mücadelesini vermek, gelecek güzel günler için sizlerle mücadele etmek çok güzel. Çocuk gelinlerin olmadığı, kadına şiddetin olmadığı, bir daha asla kadın cinayetlerinin olmadığı bir dünya için hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan programda, yönetmenliğini Ufuk Kıray’ın yaptığı senaryosunu Anıl Ergin’in yazdığı, kadına yönelik şiddeti konu alan ‘Elma Yasası’ adlı kısa filmin gösterimi yapıldı.

108 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page