top of page

“Ayçiçeği primlerini yüzde 50 arttıracağız”

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik, “Trakya'da kuraklıktan dolayı ayçiçeği ile ilgili sıkıntılarımız oldu. İnşallah ayçiçeği primlerini yüzde 50 arttırarak onu da bu sene aşmayı düşünüyoruz" dedi.


Kırklareli'nde 200 firmanın katılımıyla "3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı" düzenlenen törenle açıldı.

Vali Birol Ekici, kapalı pazar yerinde düzenlenen fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Trakya'da stratejik ürünler üretildiğini söyledi.

Trakya insanının çok çalışkan olduğunu ifade eden Ekici, "Kırklareli hayvancılıkta önemli bir yere sahip. Uzaya füze ve sonda roketi gönderen bir şehiriz. Çevreci üretimi ile öne çıkan bir şehiriz. Biyoteknoloji ile ilaç üreten bir iliz." dedi.

“AYÇİÇEĞİ PRİMLERİNİ YÜZDE 50 ARTTIRACAĞIZ”

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik ise Trakya’nın Tarım ve Orman Bakanlığı açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Dekar başına verimin Trakya'da çok yüksek olduğunu vurgulayan Çelik, "Kuraklıktan dolayı ayçiçeği ile ilgili sıkıntılarımız oldu. İnşallah ayçiçeği primlerini yüzde 50 arttırarak onu da bu sene aşmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki sene de kuraklığa dayanıklı tohumların ekilmesini sağlayarak bunu gidereceğiz." diye konuştu.

Çelik, daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmaları hakkında ilgililerden bilgi verdi.

Fuar, 3 Aralık Pazar günü sona erecek. AA

53 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page