top of page

“Atatürk’e şikayet ediyorum”

AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 12 şehit verilmesi dolayısıyla TBMM’de ki bütçe görüşmeleri sırasında; “Ben buradan bu anlayışı, onları koluna girerek bu meclise taşıyanları, millete ve Atatürk’e şikayet ediyorum” dedi.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmelerinde genel kurul da bir konuşma yaptı.

Sarıçam, 24 saatte 12 şehit verilmesinden dolayı şehit olan askerlere rahmet dilerken, ailesine ve silah arkadaşlarına sabırlar diledi.

“ATATÜRK’E ŞİKAYET EDİYORUM”

Sarıçam kürsüde yaptığı konuşmada, “Grubu adına söz alan DEM Milletvekili’miz, burada terör örgütlerine bulaştığı ve milleti bölücülüğe teşvik ettiği için bağımsız yargı tarafından tutuklanan ve hüküm giyen insanlara selam verirken, şu anda kalbim sızlayarak bunu söylüyorum, 80 milyon insanın huzuru ve güvenliği için Kuzey Irak’ta şehit olmuş insanlara bir rahmet dileyemedi. Ben buradan bu anlayışı, onları koluna girerek bu meclise taşıyanları, millete ve Atatürk’e şikayet ediyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

“21 YILLIK İKTİDARI DÖNEMİNDE AK PARTİ’NİN DE HATALARI VE SEVAPLARI OLMUŞTUR”

Sarıçam konuşmasının devamında; “2024 Bütçesi, AK Parti’nin 22’nci, benim çalışmalarına katıldığım 10’uncu bütçedir. İlk 2002 yılında, 2003 bütçesi oluşturulurken de ben bu kürsüdeydim. Ve o gün hangi şartlar altında AK Parti hükümetinin, 2003 bütçesini hazırladığını çok iyi hatırlıyorum. Buradaki birçok arkadaşın hatırladığı gibi. Bir ekonomik enkaz, uluslararası arenada itibari sıfırlanmış bir Türkiye ve hürriyetlerden bahsedilmeyen, baskının Devlet Güvenlik Mahkemeleleri’yle, fişlenmelerle, olağanüstü hal ile insanlarımıza nefes aldırmadığı bir Türkiye devraldık. Bugün gelinen noktayı, o günü görmeden yargılamak ve spesifik olayları tablonun bütününde ki büyüklüğü ve gelişmişliği görmeden yargılamak insaf dışıdır. 21 yıllık iktidarı döneminde AK Parti’nin de hataları ve sevapları olmuştur. Ama AK Parti, aldığı günden itibaren her bir gün, bir adım daha Türkiye’yi ileriye taşımıştır. 2008 krizi ile Amerika gibi dünyanın en büyük ekonomileri dahi sarsılırken, Türkiye’yi ekonomik anlamda bu krizler teğet geçmiştir. Ve o gün Türkiye Cumhuriyeti tek haneli enflasyon ve itibarlı bir para birimine kavuşmuştur. Bunlar birilerini elbette rahatsız etmiştir. Rahat bırakmadılar. Ve bu rahat bırakmamayı maalesef içerideki düşmanlarla küresel, Türkiye’ye diz çöktürme politikası güden, dış düşmanlar bir araya gelerek yapmışlardır. Önce durgun sularda ‘gezi fırtınası’ adı altında yaygaralar koparıldı. Arkasından 15 Temmuz hain darbesiyle milletin iradesini diz çöktürmeye çalıştılar. Ama başaramadılar” dedi.

“ERDOĞAN OLMASAYDI UKRAYNA’DAN FARKIMIZ OLMAZDI”

Sarıçam; “Yine burada kürsüye çıkan arkadaşlar, son 4-5 yıldaki cari açıktan, yerine getirilemeyen ihracat hedeflerinden bahsediyorlar. Sanki bu ülkede siz yaşamıyorsunuz. Siz de bu ülkede nelerin yaşandığını, hangi mihrakların kol kola girerek Türkiye’ye diz çöktürmek istediklerini çok iyi biliyorsunuz. Eğer Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, küresel güçler aynı bugün Ukrayna’yı kendi menfaatleri için nasıl Rusya ile çatışmaya sokup, aynı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerden önce bahsettiği milyar Euro’luk yardımları alacağız diye, o hayallerle Rusya’ya saldırttığı gibi, biz de bugün belki Ukrayna’daki bir çare insanlar gibi değil ihracatı, bütçeyi , akşama nasıl evimize ekmek götüreceğimizi düşünürdük. Şimdi, Türkiye Yüzyılı’na giden ve bunu taşıyan güçlü bir iktidar, güçlü bir kabine var. Türkiye Yüzyılı size de iyi gelecek, dünyadaki herkese iyi gelecek. Çünkü Türkiye Yüzyılı, onlarca yıldır küresel kapitalistlerin, emperyalistlerin ‘İnsan İnsanın Kurdudur’ mantığını, ‘Yaratılanı Severiz, Yaratandan Ötürü’ anlayışıyla yok edecek, bugün dünyada azap çeken Filistin’de ki kardeşlerimiz gibi, ne kadar ezilmiş ve mağdur insanlar varsa hepsine ilaç olacaktır. Gelin siz de koltuk hırsınızdan vazgeçin” ifadelerine yer verdi.

359 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2 Comments


Hakan Düğücü
Hakan Düğücü
Dec 27, 2023

Etsen ne olur o kim

Like

Hakan Düğücü
Hakan Düğücü
Dec 27, 2023

Etsen ne olur o kim

Like
bottom of page